Portfele internetowe pod krypto waluty

Portfele internetowe pod kryptowalutę to zagadnienie dopiero powstające. Gdzie warto przechowywać środki tego typu? Jak to wygląda?

Jeśli mówimy o kryptowalutach, mamy na myśli rozwiązanie, które praktycznie wstrząsnęło rozwiązaniami finansowymi z całego świata. W ciągu kilku lat rosnące zainteresowanie tematem sprawiło, ze po pomysł sięgają inwestorzy z całego świata, ale też osoby prywatne, które chcą próbować nowych, bezpiecznych rozwiązań z zakresu potencjalnych płatności czy rozrywki. Czy mając świadomość tego zagadnienia zastanawialiście się już nad tym, które portfele internetowe są najskuteczniejsze przy pracy w takim środowisku? Czy w ogóle jesteście już w stanie wymienić podmioty, które operują w tym zakresie? Za sprawą naszego artykułu dowiecie się wszelkich istotnych informacji o portfelach, ale też o kryptowalutach, które w ten sposób będziecie mogli tak kupować, jak i potem przechowywać. Temat jest obszerny, ale odpowiednie w niego wdrożenie pozwoli wam wykorzystać 100% możliwości sieci, co potem przełoży się na bezpieczeństwo, potencjalne profity i inne aspekty o których zwyczajnie dobrze jest wiedzieć.

portfele internetowe pod kryptowaluty artykuł

Portfele internetowe pod krypto waluty

Waluta kryptograficzna o której w ogóle mowa, jest to rozproszony system księgowy, który bazuje w dużej mierze na kryptografii. W ten sposób przechowywane są informacje o stanie posiadania we wskazanej jednostce, np. w Bitcoinach, które są tu oczywiście najpopularniejsze i po które sięgamy coraz częściej. Równie popularne z tego zakresu starają się jednak być takie pomysły jak Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Litecoin, EOS, Dogecoin czy Primecoin. Z informacji ogólnych wynika, że nawet Facebook będzie próbował wprowadzić swoją kryptowalutę do użytku codziennego i kroki w tym kierunku już zostały oficjalnie zaprezentowane. Rozwiązanie ma przed sobą wciąż daleką drogę, jako że wiele podmiotów i krajów ogólnie nie dopuszcza możliwości włączenia krypto, częściowo tego nawet zakazując. Nic zatem dziwnego, że do tematu innowacyjnie podeszły właśnie portfele internetowe. O rozwiązaniu możecie przeczytać na naszej stronie liczne artykuły. Dlatego też jedynie w ramach przypomnienia napiszemy, że są to rozwiązania, które bazują na odejściu od standardowych kont bankowych. Dzięki temu użytkownicy otrzymują opcję tworzenia własnego portfela, na którym przechowywane są środki, można dokonywać błyskawicznych transferów, a także przy których wydawane są karty, w tym walutowe, które pozwolą wam na płatności poza granicami swojego kraju, bez dodatkowych opłat z którymi trzeba się liczyć na co dzień. Połączenie zatem obu podmiotów wydaje się sensowne i otwiera przed zainteresowanym ogromne możliwości, które na pewno będą was interesować od pierwszego dnia użytkowania danych możliwości. Dodamy także, że rozwiązania tego typu są bezpieczne i błyskawiczne. Zainteresowanie powstało zresztą już nawet przy największych podmiotach, co potwierdza chociażby Skrill. W ich przypadku kupno i wymiana jest szalenie prosta, co opisuje następujący schemat: „Dzięki funkcji wymiany kryptowalut* Skrill umożliwia wymianę lokalnego salda FIAT** na jedną lub więcej dostępnych kryptowalut i czerpania korzyści z wahań cen. W zakładce Pulpit w sekcji KRYPTO możesz przejrzeć przegląd obsługiwanych kryptowalut pokazujących ich dynamiczną wartość. Może to pomóc Ci wybrać walutę, kwotę i cenę wymiany. Możesz rozpocząć wymianę, klikając przycisk HANDEL obok kryptowaluty, którą chcesz wymienić, lub klikając HANDEL w sekcji KRYPTO portfela.” – po więcej szczegółów z tego zakresu zapraszamy jednak bezpośrednio na strony i do logowania się na swoje konta. Właśnie tam możecie przy tym wszystkim liczyć na dział FAQ czy bezpośrednie wsparcie od konsultanta firmy.

Przykład Skrilla to oczywiście zaledwie kropla w morzu potrzeb. Nie wszystkie popularne portfele tego rodzaju zdecydowały się już wdrożyć do swojej oferty kryptowaluty, czego przykładem jest chociażby ecoPayz czy Monese. Wiele jednak podmiotów działa na tym rynku niezwykle prężnie, czego z kolei warto nadmienić o Netellerze, który tak komentuje sprawę związaną z tematem: „Kupuj błyskawicznie kryptowalutę korzystając z ponad 100 alternatywnych metod płatności i wymieniaj środki w 28 walutach na Bitcoin, Bitcoin Cash, EOS, Ether, Ethereum Classic, Litecoin, XLM, XRP oraz 0x – nie jest wymagana dodatkowa weryfikacja.” – dodając jeszcze po chwili informacje o kluczowych zagadnieniach z których możecie u nich skorzystać: „Kiedy kupujesz lub sprzedajesz kryptowalutę za pomocą portfela NETELLER, transakcje są naliczane aż do osiągnięcia progu, który umożliwia zyskanie statusu członka VIP. Dzięki ponad 100 metodom wpłaty zakup kryptowaluty nigdy nie był łatwiejszy, a dzięki temu możesz zostać członkiem VIP NETELLER.” – podobnie w tej kwestii wypowiada się zresztą Revolut, który na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy wywołał ogromną i ożywioną dyskusję na temat tego, jak powinna wyglądać przyszłość portfeli internetowych: „Błyskawicznie wymieniaj dowolną z 29 walut bezpośrednio na bitcoin, litecoin, ethereum, bitcoin cash i XRP. Bez najmniejszego wysiłku. Przesyłaj błyskawicznie i bezpłatnie dowolną z pięciu obsługiwanych przez nas kryptowalut do innych użytkowników Revolut.” – na tym etapie pragniemy jedynie przypomnieć, że zawsze warunkiem przystąpienia do oferty kryptowalut wiążą się ze znajomością i pełnym zrozumieniem ryzyka, jakie wiąże się z tym zagadnieniem. Dany klient ma tu całkowitą pewność, że oferta jest odpowiednia dla danej osoby w zakresie okoliczności finansowych, wiążą się z tym bowiem pewne ryzyka. Cena i wartość samej kryptowaluty może się bowiem zmienić dosłownie w każdej chwili. Tym samym handel czy nawet trzymanie się tego rodzaju waluty powiązane jest z ryzykiem straty, a środki wysyłane przez dane podmioty z tej kategorii nie są należycie zabezpieczone, co potwierdza brytyjskie rozporządzenie w sprawie pieniądze elektronicznego z 2011 roku. Tym samym taki stratny proces nie będzie objęty rekompensatą za usługi finansowe. Prosimy jednak pamiętać, że temat jest dopiero raczkujący, a tego typu komunikaty to pewnego rodzaju zabezpieczenie się podmiotów przed potencjalnymi skargami i zażaleniami. Dlatego zresztą ta pełna świadomość jest tu tak ważna i cenna z punktu widzenia klienta i firmy, która udostępni wam sposobność dokonywania wpłat przez portfele.

portfele internetowe pod kryptowaluty poradnik

Do wymienionych przez nas portfeli dodać można także te sprzętowe, których reprezentantami będą chociażby Ledger Nano S, KeepKey, Trezor. Dzięki nim w prosty sposób przechowacie swoje bitcoiny. Do tego mamy do czynienia z prostym przechowaniem i tworzeniem kopii zapasowych. Każdy z nas zapewne słyszał historie o tym, jak osoba X wyrzuciła dysk z bitcoinami, a potem zatrudniła setki osób, by tego dysku szukać. Zresztą, to nie koniec korzyści, bowiem w grę wchodzi także mały margines błędu. Konfiguracja jest tu prosta nawet dla osób, które z technologiami nie mają zbyt wiele wspólnego. Cały system nie jest jednak darmowy i wiąże się z gadżetem, który będziecie przechowywać w danym miejscu. Zresztą, nie zapominamy też o czymś takim jak gorące portfele czy portfele przeglądarkowe, inaczej Bitcoin Online. Zaliczamy do nich GreenAddress, Samourai wallet, Mycelium, Breadwallet, Edge, GreenBits czy Bitcoin Wallet. Jak zatem widzicie, jest tu w czym przebierać, zwłaszcza, że wcale nie wyczerpaliśmy tego szerokiego tematu w 100%. Bardzo ciekawie i prosto zagadnienie opisuje pierwsza marka z tej kategorii, co pozwolimy sobie przytoczyć: „Nie każemy Ci wybierać między bezpieczeństwem i wygodą. My nie naruszymy Twojej prywatności. Zapewniamy dwuetapową autoryzację dla każdej transakcji, multi-podpis i deterministyczny portfel, co pozwoli Ci na bezprecedensową kontrolę nad swoimi transakcjami. Nigdy nie przechowywujemy Twoich prywatnych kluczy, nawet zaszyfrowanych. Jednocześnie staramy się jak najbardziej uprościć obsługę konta, wyświetlanie i przesyłanie środków. Przejmij kontrolę nad swoją przyszłością na GreenAddress.” – w podobnym tonie informacje wyczytacie także na pozostałych stronach. Z punktu widzenia odbiorcy warto zresztą zaznaczyć, że chociażby z Bitcoin Wallet już teraz korzysta znacznie ponad 4 miliony osób z całego świata. Statystyki te wzrastają praktycznie z każdą chwilą, dlatego nawet w momencie czytania tego materiału możemy przejść do kolejnego progu, następnie do jeszcze wyższego. To wszystko dzieje się na naszych oczach i przede wszystkim jest szalenie bezpieczne czy w ogóle korzystne, tak po prostu.

Rozwój kryptowalut trzeba mieć na uwadze praktycznie zawsze. Z drugiej strony dobrze jest też mieć świadomość, ze to zagadnienie związane z dużym ryzykiem inwestycyjnym. Jeśli jednak jesteście cierpliwi oraz wierzycie w nowe rozwiązania, powinniście po nie sięgnąć. W tym jednak kierunku należy się zapoznać z oficjalnym stanowiskiem firmy i sprawdzić czym dokładnie jest kryptowaluta oraz np. Bitcoin. Dopiero realna świadomość podejmowanych kroków może się przekuć na dany sukces. Bardzo wyraźnie podkreśla to oficjalna strona Bitcoinów, której dział wsparcia opisany jest następująco: „Zupełnie jak w prawdziwym życiu, Twój portfel potrzebuje zabezpieczeń. Bitcoin umożliwia transfery środków oraz przekazywanie ich w dowolne miejsce w bardzo prosty sposób. Tak wspaniałe cechy mogą rodzić obawy o bezpieczeństwo. Równocześnie Bitcoin może zapewnić bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, o ile jest poprawnie używany. Zawsze pamiętaj, że przyjęcie dobrych praktyk w celu zapewnienia prawidłowej ochrony Twoich pieniędzy to Twój obowiązek.” – jak zatem widzicie, konieczna jest tu odpowiednie lektura, a także należyte podejście do tematu. Mamy tu na myśli przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa. Kupno tej waluty, tak samo jak przy każdej innej, wiąże się z należytym jej pilnowaniem i zabezpieczeniem. Jeśli całość przetrzymujecie na komputerze, dobrze jest mieć odpowiednie programy szyfrujące czy po prostu antywirusy. Ich obecność na sprzęcie komputerowym jest już codziennością. Nie jest to biznes drogi, często wręcz darmowy. Do tego trzeba dodać potencjalne oprogramowanie przeciw „robakom” czy czyszczenie przeglądarek internetowych z których aktualnie korzystacie. To często one są źródłem kradzieży, podobnie jak i nasza nieuwaga. Czasem wystarczy kliknąć nieprawidłowy link czy odnośnik z maila, by stracić wszelkie swoje oszczędności, dlatego też w tym kierunku nigdy się nie wahajcie i zawsze bądźcie pewni swoich kroków. Jedynie w ten sposób zapewnicie sobie maksymalne bezpieczeństwo, co przekuje się na pewno na komfort ducha. Krytpowaluty wciąż się rozwijają, dlatego bycie teraz przy nich może się okazać kluczowe dla korzyści w przyszłości. Dlatego też zachęcamy do stałego odwiedzania naszej strony, gdzie będziemy podejmować ten temat w licznych artykułach. Sprawdzimy jak wygląda progres i czego można się spodziewać w przyszłości!