Porftel internetowy paysafecard

Paysafecard to przedpłatowa metoda płatności online oraz portfel internetowy. Niezależna od konta bankowego, karty kredytowej lub innych danych osobowych. Recenzja i informacje tutaj.

Jeśli chodzi nie tylko o portfele internetowe, ale wszelkiej maści usługi płatnicze online, to paysafecard bez wątpienia zaliczane jest do jednego z najbardziej spektakularnych przedsięwzięć w historii finansów. Z początku ich usługa przedpłacona była mocno niedoceniana i trafiała wyłącznie do niektórych gier online, a następnie do na przykład bukmacherów. Obecnie marka paysafe jest właścicielem chociażby grupy Skrill i Neteller. Samo to w sobie jest potężną rekomendacją dla osób, które szukają alternatywnych metod płatniczych. W naszym artykule sprawdzamy co dokładnie stało za ich sukcesem, jak również czego możecie od nich oczekiwać jako gracze oraz użytkownicy codzienni. Czym w ogóle jest paysafecard? Gdzie go wykorzystacie i jakie wiążą się z tego tytułu profity? Wszystko to i znacznie więcej, opiszemy wam w dalszych punktach artykułu.

Portfel internetowy paysafecard

W tym przypadku przez wiele lat bardziej adekwatnym określeniem były usługi przedpłacone, tzw. Prepaidy. Paysafecard jest jedną z głównych firm, która działała na tym rynku i była dostępna dla swoich użytkowników. Do Polski weszli z początku głównie w kioskach, by następnie dostać się chociażby do Empika. Głównym atutem portfeli internetowych było i jest nadal to, że ich użytkowanie jest szalenie proste. W grę wchodzą także czynniki bezpieczeństwa, szybkość wykonywania działań, a także… anonimowość. Paysafecard w momencie pojawienia się na rynku to nic innego, jak kupno konkretnego kodu w kiosku. Taki kod następnie przepisywaliście na stronie zakupowej, co generowało wam dokładnie takie środki, jakich oczekiwaliście. Było to zatem anonimowe, nie musieliście przy metodzie płatniczej podawać swoich danych, co świetnie sprawdzało się przy zakładach sportowych czy grach online. Nie każdy chce, aby jego rodzina i znajomi wiedzieli, jak spędza się wolny czas. Dlatego też karty kupione w kioskach tak szybko zyskiwały popularność. Obecnie jednak metody użytkowe znacznie się zmieniły, a funkcjonalność samego psc (w skrócie od p ay s afe c ard) została rozbudowana. Efektem tego są miliony zadowolonych klientów z całego świata.

Paysafecard określane jest obecnie jako płatność online dla wszystkich. Potwierdza to deklaracja z ich strony: „Za pośrednictwem paysafecard, konta płatności my paysafecard, paysafecard Mastercard® oraz wielu produktów White Label firma paysafecard oferuje środki płatnicze skrojone na indywidualne potrzeby użytkowników. Sukcesy paysafecard i wysoka akceptacja wśród użytkowników to wynik nieprzerwanej rozbudowy struktury dystrybucyjnej, stale rosnącej liczby atrakcyjnych partnerskich sklepów internetowych oraz bezustannej ekspansji przedsiębiorstwa.” – my natomiast dodamy, że nie trzeba tu być pełnoletni, by korzystać z takiej opcji. Paysafecard nie ma swojego konta bankowego, a środki przechowywane są bezpośrednio na koncie użytkownika, na które zalogujecie się za sprawą kart, które kupujecie. Możecie je zakupić docelowo o określonej wartości, ale możecie też środkami operować w dłuższej perspektywie, jeśli tylko wolicie je zbierać na produkt droższy. Obecnie zresztą nie możemy ograniczać tylko do zakładów sportowych. Świetnie sprawdza się w życiu codziennym, przy zakupach w Empiku, korzystaniu z Google Play czy innych sklepów internetowych, gdzie tylko znajdziecie logotyp paysafecard. A biorąc pod uwagę, że wygenerowany kod, składający się z 16 cyfr wystarczy wpisać w odpowiednim koncie – zyskacie błyskawiczny krok płatniczy. Inna sprawa, że możecie tu skopiować kod QR, który działa tak samo, jak w przypadku w którym przepisujecie cyfry. Pamiętajcie zatem, by go ukryć przed osobami trzecimi, by w razie czego, nie stracić środków na karcie.

 

Samo użytkowanie kart jest banalnie proste. Wystarczy w pierwszej kolejności znaleźć punkt sprzedaży. Jeśli nie wiecie, gdzie znajduje się najbliższy punkt od was, wystarczy przejść na stronę operatora i sprawdzić dokładną listę, która wskaże wam konkretne budynki. Nie musicie się przy tym martwić o odległości. W przeciwieństwie do początkowych działań tej firmy, niemalże wszędzie dostępne są karty z kodem. Oznacza to w praktyce, że równie łatwo nabędziecie swój voucher w Warszawie, co i w małym miasteczku, jak chociażby Czeladź z południa kraju. Gdy wybierzecie lokal, wystarczy kupić bon z kodem PIN. Mają one wartości 20, 30, 50, 100 lub 200 złotych, które jest tu kwotą maksymalną. Następnie przyjdzie pora zapłacenia online w tysiącach dostępnych sklepów. Po swoje kody możecie się udać na Pocztę Polską, do Pepco, Żabki, kiosków Ruchu, Fresh market i innych. W celu ułatwienia całego użytkowania, wprowadzono także nową usługę. Jaką? Otóż tak opisuje ją psc: „my paysafecard to osobiste konto płatnicze: aby w każdej chwili mieć swoje PIN-y paysafecard pod kontrolą, wystarczy wczytać swoje na konto. Dzięki my paysafecard użytkownicy mogą w prosty sposób płacić online z wykorzystaniem nazwy użytkownika i hasła.” Dzięki temu wszelkie numery PIN macie w jednym miejscu, a to zapewni maksymalną kontrolę i wgląd w koszty. Do tego dochodzą płatności online za pośrednictwem nazwy użytkownika i hasła, a także ekskluzywne nagrody w punkcie myPLUS, czyli programie lojalnościowym. Świetnie sprawdza się to na co dzień, ale też przy kupnie gier komputerowych i konsolowych. Nawet Xbox oraz PlayStation współpracuje obecnie z psc, co także będzie atutem dla wielu graczy.

W razie wszelkich pytań możecie liczyć na dział FAQ, który został bardzo mocno rozbudowany dla potencjalnych klientów. Jeśli jednak takie odpowiedzi będą dla was niewystarczające, możecie oczywiście liczyć na wsparcie obsługi klienta. Jest ona dostępna przez całą dobę i wystarczy wystosować tu odpowiednie zapytanie za pośrednictwem strony lub aplikacji mobilnej. Odpowiedź przychodzi bardzo szybko, dzięki czemu od razu zrealizujecie dalsze cele, które przed sobą postawicie. Pod tym względem paysafecard w istocie jest doskonałym portfelem internetowym i systemem płatności.