Portfel Internetowy Onjuno

Na naszej stronie podglądamy jeden z nowych e-portfeli, jakim jest OnJuno. Sprawdzamy, co to za marka, co oferuje swoim klientom.

OnJuno - co warto wiedzieć?Na rynku pojawia się coraz więcej cyfrowych portfeli, w tym również przeznaczonych pod kryptowaluty. To tylko sprawia, że coraz trudniej jest się nam zdecydować na konkretny. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przyjrzeć się marce OnJuno. Czym jest i czy warto z niej korzystać?

OnJuno - co warto wiedzieć?

OnJuno to rozwiązanie, które ułatwia zarządzanie gotówką i aktywami kryptograficznymi w jednym miejscu. Jej współzałożycielami są Varun Deshpande, Ratnesh Ray i Siddharth Verma. Firma założona została w 2019 roku i ma swoje siedziby w Indiach, Stanach Zjednoczonych i Singapurze. W pierwszej rundzie finansowania udało jej się zebrać 3 mln dolarów, co pomogło na rozwinięcie dzisiejszego projektu. OnJuno to nowoczesna platforma bankowości cyfrowej, która zapewnia swoim użytkownikom łatwy sposób zarządzania i powiększania swoich nieaktywnych pieniędzy. Jest ona na co dzień wspierana przez Sequoia Surge, Polychain i wiodących w branży menedżerów. Misją tej marki jest uczynienie z bankowości uczciwej i przejrzystej sfery, zaoferowanie klientom platformy neobankowej, która została zaprojektowana, aby pomóc ludziom gromadzić oszczędności i szybciej osiągać cele finansowe. Z kontem OnJuno klienci zyskać mogą to, co najlepsze z obu światów finansowych — wygodę trzymania gotówki online i wolność kryptowalut.

Na początku marka ta skupiała się głównie na oferowaniu atrakcyjnych opcji czeków o wysokiej wydajności i opcji zwrotu gotówki. Do dziś swoim klientom oferuje oprocentowanie 1,20% na kontach czekowych i 5% zwrotu gotówki u wybranych sprzedawców. Przy takich stopach procentowych i zwrocie gotówki OnJuno oferuje nawet lepsze warunki niż wiele kont oszczędnościowych. W ostatnim czasie firma w znacznym stopniu przeniosła się na bankowość kryptograficzną i dodała w tej przestrzeni kilka naprawdę wyjątkowych i godnych uwagi produktów.

Co nam oferuje OnJuno?

Co nam oferuje OnJuno?OnJuno jest fintechem, który świadczy swoje usługi bankowe za pośrednictwem banku partnerskiego Evolve Bank and Trust. OnJuno oferuje dwie różne opcje wysokodochodowych kont czekowych. Zapewnia przy tym 5% bonus cashback przy niektórych zakupach kartą debetową. Platforma umożliwia także klientom otrzymywanie płatności w krypto, natychmiastową konwersję kryptowalut na gotówkę i zarabianie do 4% RRSO na USDC. OnJuno korzysta z Allpoint oraz MoneyPass w swojej sieci bankomatów, gdzie mamy ponad 85 000 lokalizacji. Oferowana do konta karta OnJuno jest kompatybilna ze zbliżeniowymi płatnościami mobilnymi, zwłaszcza z Apple Pay, Google Pay czy Samsung Pay. Wśród dostępnych kryptowalut, które można kupować za pośrednictwem platformy są: Bitcoin, Ethereum, USD Coin, Polygon USDC, Avalanche, Chainlink, Aave czy też Uniswap.

W ramach prowadzonego konta można liczyć na:

 • Zamianę gotówki na kryptowaluty w kilka sekund, wraz z możliwością inwestowania w nie od 1 USD bez opłat.

 • Możliwość ustawienia wypłaty w kryptowalutach.

 • Nawet 6% rocznej premii od USDC.

 • Dokonywanie płatności za pomocą kryptowalut.

 • Do 10% zwrotu gotówki dzięki karcie Premium Metal. Na liście współpracujących marek znajduje się Amazon, Walmart, Netflix i sporo innych znanych firm.

 • Do 5% zwrotu gotówki za wydatki do 500 USD rocznie.

 • Można zdobyć premię 1,20% od depozytów do 30 000 USD.

 • Tańszy i szybszy sposób wysyłania pieniędzy za granicę, gdzie można liczyć na niższe stawki niż banki i PayPal.

 • Dostęp do gotówki w dowolnym momencie.

 • 1,20% odsetek do 5000 USD. Później zaś oprocentowanie spada do 0,25%.

 • 1 bezpłatną wypłatę z bankomatu poza siecią.

 • 0% opłaty za transakcję zagraniczną.

Warto również wiedzieć, że salda gotówkowe w USD są objęte ubezpieczeniem FDIC do 250 000 USD.

Można także liczyć na konto premium o nazwie Metal Checking. Kiedyś było ono płatne 9.99 USD miesięcznie, lecz dziś można mieć je bezpłatnie, jeśli zapewnimy comiesięczne wpływy na konto w wysokości co najmniej 500 USD. W ramach konta premium można liczyć oczywiście na wszystko, co napisaliśmy powyżej, jak i również na:

 • 1,20% odsetek do 50 000 USD.

 • Do 5% zwrotu gotówki za wydatki do 3000 USD rocznie.

 • Specjalną czarną metalową kartę debetową.

 • 3 bezpłatne wypłaty z bankomatów poza siecią.

Marka ta oferuje swoim nowym klientom bonus. Można bowiem otrzymać premię w wysokości 100 USD przy pierwszej wpłacie bezpośredniej w wysokości co najmniej 500 USD. Trzeba tego dokonać w ciągu 30 dni od otwarcia konta, a następnie koniecznie trzeba utrzymać minimalne saldo konta w wysokości co najmniej 200 USD przez 30 dni po dokonaniu wpłaty.

Jeśli chcemy założyć konto w OnJuno, to pojawi się nam komunikat, że możliwość ta dostępna na chwilę obecną jest tylko dla klientów ze Stanów Zjednoczonych. Konieczne zatem jest przebywanie na terenie USA bądź też skorzystanie z VPN.