Portfel internetowy Apple Pay

W niniejszej recenzji znajdziecie wszystko co chcielibyście wiedzieć o szalenie popularnym portfelu i płatnościach korporacji z Cupertino - Apple Pay.

Znacie portfel internetowy Apple Pay? Być może nie każdy. Wynika to z prostego faktu, skierowany jest wyłącznie do użytkowników popularnego „Jabłuszka”. Za sprawą tego rozwiązania mogą oni jednak błyskawicznie dokonywać przelewów na strony swoich ulubionych sklepów internetowych. Profitów rzecz jasna jest tu znacznie więcej, dlatego też bierzemy markę pod lupę i sprawdzamy dokładnie, co możecie zrobić za sprawą metody tego rodzaju. Czy jest to opłacalne? Jak wyglądają prowizje? Czy kwestia jest całkowicie bezpieczna? Czy przykładowo zapłacicie nawet za pomocą… smartwatcha? Gracze, którzy aktywnie poszukują nowoczesnych rozwiązań będą tu mieli szerokie pole do popisu. Dlatego też nie zwlekając, zapraszamy do głównej części tekstu.

Apple Pay Portfel Internetowy

Portfel internetowy Apple Pay

Rozwiązania płatnicze w internecie, a szczególnie w kasynach sieciowych, to bardzo rozbudowany temat, który zresztą stale się rozrasta. Pozwala on na błyskawiczne wpłaty, ale prawie zawsze związany jest najpierw z rejestracją konta na danej stronie. Pamiętajcie zatem, by w pierwszej kolejności wybrać odpowiednią markę, a potem sprawdzić jeszcze, które metody są u niej dopuszczalne i jak będą współgrały z waszymi możliwościami. Apple Pay to ciekawa alternatywa, zwłaszcza, że marka pozwala na jej użytkowanie tak przez dostępne modele smartfonów i tabletów, jak również przez… smartwatche. Pełna lista jest tu imponująca. Marka zaznacza jednocześnie, że użytkowanie takiego portfela płatniczego może być – i jest – bezpieczniejsze, niż klasyczna i stała karta, którą zwykle trzymacie w portfelu. Za sprawą tego systemu dokonacie błyskawicznych płatności w interencie, wszelkich sklepach branżowych, ale też właśnie w kasynach, o czym chcielibyśmy napisać odrobinę więcej.

Dlaczego jest to ciekawa alternatywa? Chociażby dlatego, że jest całkowicie uproszczona dla każdego użytkownika sprzętu od Apple. Wystarczy przytoczyć tu opis ze strony producenta, który w zakresie użytkowania Apple Pay pisze następująco: „Dzięki Apple Pay nie musisz zakładać żadnych kont ani wypełniać długich formularzy podczas zakupów na stronach internetowych otwartych w Safari na iPhonie, iPadzie lub Macu. A ponieważ czytnik Touch ID dostępny jest też w MacBooku Air i MacBooku Pro, finalizacja transakcji wymaga tylko przyłożenia palca i jest szybsza, łatwiejsza i bezpieczniejsza niż dotąd.” – jak zatem widzicie, wystarczy przyłożenie kciuka, co jeszcze parę lat temu było jedynie częścią filmów fantastycznych przy których pukaliśmy się w głowę. Sama marka stworzyła zresztą znacznie dokładniejszy system korzyści, który świetnie sprawdzi się w kasynach internetowych. Apple nie interesuje się za bardzo tym, co kupujecie, to przecież nasza sprawa. Dlatego też, gdy płacicie kartą płatniczą, Apple Pay nie przechowuje takich informacji, tym bardziej o żadnych transakcjach. Czy jest to bezpieczne? Potwierdzenie znajdziecie tutaj: „Podczas zakupów Apple Pay wykorzystuje numer przypisany konkretnemu urządzeniu i unikalny kod transakcji. Dzięki temu numer Twojej karty nigdy nie jest przechowywany ani na Twoim urządzeniu, ani na serwerach Apple. A w chwili dokonywania płatności Apple nigdy nie udostępnia numerów kart sprzedawcom.”

Użytkowanie aplikacji jest proste i znajdziecie ją w dokumencie Wallet. Widoczne są tam karty pokładowe, debetowe, kredytowe oraz lojalnościowe. Całość w jednym miejscu. System działa z popularnymi kartami różnego rodzaju. Jeśli chcecie dodać kolejne – wystarczy jeden przycisk plus widoczny w panelu. W ten sposób zapłacicie dokładnie za interesujący was towar, ale zbierać będziecie także cenne punkty. Konfiguracja jest tu dziennie prosta i pozwoli wam zespolić kartę z Revolutem, Maestro, Mastercard, Visą, Alior Bankiem czy dziesiątkami innych instytucji. Ich pełna lista dostępna jest na stronie producenta. Rozwiązanie pozwoliło już płacić w takich miejscach jak… Booking.com czy Ryanair, dlatego też kasyna stały tu w następnej kolejności. Musicie się jednak upewnić, że dana firma udostępnia sposobność do opłat w taki sposób. Jeśli tak, jak działać?

 

Płatności online Apple Pay

Wpłaty w kasynie za pomocą Apple Pay

Metody płatnicze są oczywiście zawsze odpowiednio sprawdzane. Wszystkie firmy sieciowe powinny mieć swoje wewnętrzne licencje oraz szyfrowanie witryny. Daje to gwarancję bezpieczeństwa samemu użytkownikowi. Jeśli z nim wszystko jest w porządku, możecie przejść dalej, do samej płatności. Możliwa będzie zaraz po zalogowaniu się na swoim koncie na witrynie. By ją zrealizować, wystarczy wybrać wskazaną kwotę pieniężną oraz zatwierdzić, co przeniesie was do mechanizmu opłaty i zabezpieczeń. Takie działania są zwykle błyskawiczne i nie ma tu żadnego czasu oczekiwania na zlecenie wpłaty, ląduje ona na koncie gracza, tak jak to bywa w portfelach internetowych. Jeśli z kolei interesuje was zwrot pieniędzy na konto Apple Pay, proces wygląda tak samo. Co prawda czas oczekiwania może się wydłużyć, jeśli wasze konto nie jest zweryfikowane, ale wynika to ze standardowych procedur, które można łatwo zrealizować i już po pierwszym razie problem nie będzie do was wracał.

Czy w aplikacji pobierane są odpowiednie prowizje? Płacenie za pomocą aplikacji jest darmowe i nie wiążą się z tym dodatkowe koszty. Pamiętać jednak należy, że portfel o którym mowa współgra wyłącznie z urządzeniami tego typu i nie ma na nim możliwości dokonywania zleceń na zewnętrzne konta innych portfeli, np. Skrilla. Użytkownikom Apple nie powinno to jednak przeszkadzać, biorąc pod uwagę, że rozwiązanie skierowane jest właśnie na te urządzenia i będzie można je dalej rozwijać w takim zakresie. Użytkując Apple Pay możecie także liczyć na liczne promocje. Są one zależne bezpośrednio od kasyna na którym się zarejestrujecie i te nie zawsze współgrają z portfelami internetowymi. Warto o tym poczytać, w czym pomoże właściwy regulamin. Jeśli jednak nic nie stoi na przeszkodzie, zapewnicie sobie dodatkowe doładowania gotówkowe, darmowe obroty, cashback i wszelkie inne profity, które wynikają z członkostwa na stornie danego operatora.