Portfel internetowy Vialet

Vialet to portfel internetowy, który gwarantuje nie tylko karty Mastercard ale też dobre opłaty w porównaniu do konkurencji.

Portfel online Vialet, który kierowany jest tak do klientów prywatnych jak dla biznesu, będzie dla was świeżym powiewem w kierunku rozwiązań płatniczych tego rodzaju. O portfelach pisaliśmy wam już wielokrotnie, ale częstotliwość tę należy nadal zwiększać, właśnie za sprawą rozwoju branży. Pojawia się mnóstwo możliwości, które mogą wpływać na to, po którą markę ostatecznie sięgniecie. Vialet ma przed wami wiele plusów i korzyści, które w tym materiale pragniemy przedstawić wszystkim naszym czytelnikom. To doskonała alternatywa do takich rozwiązań jak Revolut czy Skrill. Zastosowano tam zresztą liczne rozwiązania premiowe i dodatkowe ogólnie. Zresztą, brak jakichkolwiek odsetek w pierwszym roku korzystania z opcji może przekonać w pierwszej kolejności.

WAŻNE: Vialet wycofuje niespodziewanie swoje karty Mastercard!

Portfel internetowy Vialet

Portfel internetowy Vialet

Ideą portfeli internetowych jest niejako stworzenie konkurencji do tradycyjnych banków, które wszyscy doskonale kojarzymy. Twórcy z reguły mieli dość podejścia nakierowanego na wysokie opłaty czy długie czasy przesyłania gotówki. Inna sprawa, że poziom bezpieczeństwa czy też zwykłego użytkowania i responsywności strony, często stał na pułapie mocno niezadowalającym. Vialet (którego logotyp nawiązuje nawet do angielskiego określenia Wallet – Portfel) zachęca przede wszystkim prostym komunikatem, nawiązuje też do jednej z usług: Pożyczaj pieniądze szybko, wygodnie i bez formalności. Zresztą, brak odsetek, limit do 10 000 złotych czy okres karencji do 30 dni to całkiem sporo jak na początek. Nie możemy jednak podchodzić do rozwiązania tylko pod kątem pożyczek, to jedna z opcji, do tego wcale nie najpopularniejsza. Bądź co bądź to portfel internetowy, więc jego idea jest tu skrajnie inna. Generalnie największym plusem jest to, że wysyłać pieniądze za granicę będziesz obecnie całkowicie za darmo. To pierwsza i główna korzyść Vialet. Inna jednak sprawa, że przykładowo mocno oszczędzisz swój czas, co marka podkreśla przez następujący komunikat: „Żadnego czekania w kolejkach - otwórz konto, przesyłaj i otrzymuj pieniądze natychmiast. Zarządzaj finansami w dowolnym miejscu w dowolnym czasie.” – do tego dochodzi kontrola finansów i korzystanie z EUR IBAN, co pomoże przy transakcjach i rozpoczęciu swojej przygody.

Bezpieczeństwo korzystania z płatności Vialet

Bezpieczeństwo korzystania z płatności Vialet

Generalnie strona tego portfela internetowego jest w pełni licencjonowana i szyfrowana. Posiada wszelkie zgody na działalność, a o tym, jaka ekipa siedzi za projektem, przeczytacie bezpośrednio z poziomu witryny na którą zapraszamy. Jest ona responsywna oraz intuicyjna, aczkolwiek prosimy wziąć pod uwagę, że na tym etapie jej tłumaczenia na język polski niekoniecznie są idealne. W takim przypadku lepiej korzystać z oryginalnej, angielskiej wersji. Aby się zarejestrować, musicie podać swój numer telefonu, na który zostanie skierowany link do aplikacji lub po prostu zrobić zdjęcie kodu QR, który otworzy przed wami możliwość dołączenia do świata Vialet. Rzecz jasna jest to w pełni darmowe, a przez formularz przejdziecie w ledwie kilkadziesiąt sekund. Po prostej weryfikacji danych zyskacie pełną kontrolę nad stroną i będziecie mogli się skupić nad jej możliwościami. Razem z kontem otrzymacie nową kartę, którą tak opisuje firma: „Karta zbliżeniowa VIALET dosłownie wstrząśnie twoim światem! Królowa wszystkich kart płatniczych jest akceptowana w ponad 200 krajach na całym świecie i ma odważny, kolorowy design. Płać z dowolnego miejsca bezstykowo. Dodatkowe bezpieczeństwa kupując dzięki 3D Secure. Kupuj online i w sklepach bez dodatkowych opłat” – to właśnie w tych trzech punktach przekonują do swoich racji, co zresztą trzeba zaznaczyć – robią to dobrze. Jak zaznacza samo Vialet, czekają na was dodatkowo wspomniane już darmowe przelewy za granicę, żadne ukryte płatności, darmowe SEPA czy natychmiastowe wpłaty do innych użytkowników Vialet.

W praktyce oznacza to, że jeśli wyślecie gotówkę do znajomego, który także korzysta z tego systemu, otrzyma ją ledwie w kilka sekund. Co bardzo ważne, na stronie znajdziecie także pełne dokumenty nakierowane na regulamin płatniczy oraz potencjalne opłaty. Nie ma co ukrywać, to właśnie one będą stanowiły dla wielu z was klucz i główną przyczynę do założenia konta. Warto zatem wiedzieć, że otwarcie konta IBAN, płatności SEPA, płatność P2P między kontami są bezpłatne. Nie ma tu w tabeli prowizji żadnej wzmianki o ukrytych kosztach i należy przyjąć, że dokładnie tak korzystnie wygląda cały ten system. Doładowania za pomocą karty to 0,6%, natomiast płatność za kartę to 8 złotych oraz 3% wartości transakcji walutowej. Utrzymanie karty miesięcznie to tylko 5 złotych, a wypłata z banku pobiera 5% stałej opłaty. Więcej informacji o pozostałych usługach znajdziecie na stronie Vialet, gdzie otrzymacie także wszelką stosowna pomoc w tej sprawie. Pojawiła się tam zresztą tabela ograniczeń i limitów, które warto mieć na uwadze przy potencjalnej rejestracji.

Kontroluj swoje finanse za pomocą aplikacji mobilnej

Osoby, które są ciekawe tematu i jednocześnie rozważają rejestrację, mogą się także skupić na obsłudze klienta. Ta działa tutaj za sprawą czatu na żywo. Dostępny jest w prawym dolnym rogu strony i aplikacji. Wystarczy na niego kliknąć, by przenieść się do rozmowy z konsultantem. Czas oczekiwania to nie więcej niż kilka minut, dzięki czemu błyskawicznie rozwiążecie swoją sprawę i przejdziecie dalej. Piszą o sobie tak: „Urodzony jako odpowiedź na ciągle zmieniające się potrzeby naszego pokolenia, VIALET oferuje narzędzie do zarządzania usługami finansowymi, na które zasłużyłeś.Kontroluj swoje finansy za pomocą aplikacji mobilnej - więcej żadnych niechcianych wizytów do banku. Zdobądź własną kartę VIALET Mastercard®, otwórz konto, przeprowadzaj środki i zarządzaj swoimi finansami zawsze i wszędzie.” – zatem jak widzicie, mają do tego pasję, odpowiednie narzędzia i proces rozwoju firmy. Warto spróbować, bowiem to nadal coś nowego, korzystnego i wciągającego. Czeka zresztą stały rozwój i kolejne opcje, na które jako użytkownicy liczymy. Będziemy o nich stale informować na www!