Portfel internetowy Moneybase

Przyglądamy się temu, czym jest i jak działa e-portfel Moneybase. Sprawdzamy najważniejsze funkcje, plany, informacje o tej marce.

Portfel internetowy MoneybaseZ roku na rok zdecydowanie powiększa się liczba e-portfeli, jak i różnych firm oferujących finansowe usługi przez internet. Do całkiem nowych marek należy między innymi Moneybase. Postanowiliśmy w związku z tym nieco przyjrzeć się tej marce, jej usługom, najważniejszym aspektom.

Co warto wiedzieć o Moneybase?

Prezentowana przez nas firma Moneybase to potężna platforma do wszystkich kwestii związanych z finansami. Zapewnia swoim klientom wysyłanie i otrzymywanie płatności SEPA, płatności natychmiastowe, karty fizyczne i wirtualne, jak i również dostęp do ponad 20 000 inwestycji w ramach tego samego ekosystemu. Firma ta stawia na najważniejsze, aby zarządzanie finansami było proste, łatwe i jednoznaczne. Od 2022 roku funkcjonuje jako neobank, który obiecuje umożliwić ludziom otwieranie internetowych kont bankowych w zaledwie kilka minut. Nowa platforma pozwoli użytkownikom wysyłać i odbierać pieniądze między 34 krajami. Odpowiada za nią firma Calamatta Cuschieri Investment Services Ltd, która na początek zainwestowała w nową platformę 10 mln euro. Ma ona ponad 50-letnie doświadczenie na rynku, co już świadczy o tym, że mamy do czynienia z profesjonalistami. Jako neobank działa jako internetowa instytucja finansowa, która jest podobna do banku, jedna ma przy tym ograniczone usługi. Moneybase nie posiada przez to licencji bankowej.

Na co dzień usługi płatnicze Moneybase są świadczone przez firmę Moneybase Limited (MB), która posiada licencję MFSA na prowadzenie działalności instytucji finansowej. Jej adres to Dun Karm Street, Birkirkara, BKR 9034, Malta. Użytkownicy Moneybase mogą liczyć na dostęp do własnego konta międzynarodowego, połączonego z możliwością zamówienia fizycznej lub wirtualnej karty MasterCard.

Co oferuje Moneybase?

Jak już wspomnieliśmy, Moneybase to rozwinięta platforma do wielu kwestii związanych z finansami. Zapewnia ona użytkownikom wysyłanie i otrzymywanie płatności SEPA przy użyciu własnego numeru IBAN, płatności natychmiastowe, karty fizyczne i wirtualne, a także dostęp do wielu ciekawych inwestycji w ramach tego samego ekosystemu. Z łatwością można ściągnąć aplikację na swój smartfon, założyć konto i korzystać ze wszelkich funkcji dla klientów.

Niezwykle łatwo można doładowywać swoje konto za pomocą konta bankowego, przelewu SEPA na swój numer IBAN Moneybase, karty debetowej lub kredytowej Można także wykorzystać swoje saldo na rachunku inwestycyjnym do płatności. Przy tym Moneybase zapewnia swoim klientom korzystne kursy wymiany, które pomogą zaoszczędzić pieniądze podczas podróży. Klienci mogą przy tym liczyć na jak najlepsze zabezpieczenia: 2FA, płatności online z uwierzytelnianiem 3DS2 i funkcje geolokalizacji dla karty. Można tu liczyć na wysyłanie i odbieranie pieniędzy na całym świecie z najlepszymi kursami wymiany, jednocześnie zarządzając wszystkimi swoimi finansami w telefonie z pełną widocznością w czasie rzeczywistym. Do tego gwarantowane są oczywiście powiadomienia w czasie rzeczywistym. Firma zapewnia, że nie ma tu ukrytych opłat. Każdy z klientów może liczyć na profesjonalną pomoc od zespołu pomocy technicznej z certyfikatem ISO, który jest dostępny 7 dni w tygodniu.

Klienci mogą liczyć też na plan oszczędnościowy, który pomaga oszczędzać regularnie i skutecznie, składając odsetki w czasie. Ten plan oszczędnościowy jest idealny dla osób. Można otworzyć konto oszczędnościowe już przy kwocie 40 €.

W przypadku konta Moneybase można liczyć na 3 plany. Starter jest darmowy. Premium wymaga comiesięcznej opłaty w wysokości 7.99 €, natomiast Elite to koszt 20 € miesięcznie. Darmowy plan zapewnia między innymi darmowe konto Euro IBAN, darmowe odbiory SEPA, 0.9% prowizji, minimum 1 € za wypłaty z bankomatów, 0.015% za inne transfery SEPA, darmowe uzupełnienie karty do 500 €, a następnie 0.35%, darmową dostawę karty fizycznej, 500 kart wirtualnych w roku. Plany premium dodatkowo są w stanie zagwarantować mniejsze prowizje, wyższe limity, bezpłatne poczekalnie lotniskowe, ubezpieczenie podróżne, wolne transakcje giełdowe, dane MSE poziomu 2, wydłużone godziny handlu.

Nie można też zapominać, że jednocześnie otrzymuje się dostęp do platformy handlowej na żywo, która obejmuje wiele aktywów. Moneybase może być przepustką do wykorzystania możliwości inwestycyjnych w dowolnym miejscu i czasie. Daje ona pełen zestaw funkcji i łatwy dostęp do rynków finansowych w zasięgu ręki.

Jak założyć konto?

Moneybase założenie konta w portfelu cyfrowymZostanie klientem Moneybase jest niezwykle proste. Na początek należy pobrać aplikację na swój smartfon. Później zaś niezbędne jest uzupełnienie wszystkich danych osobowych w formularzu rejestracyjnym. Należy oczywiście podać prawdziwe dane, adres mailowy i numer telefonu, gdyż potem konieczna jest aktywacja i weryfikacja konta.

Moneybase w kasynach internetowych

Ponieważ Moneybase daje nam możliwość korzystania z wielu instrumentów finansowych, możemy również zdecydować się na wykorzystanie tego e-portfela również w kasynach internetowych. Niekoniecznie Moneybase musi figurować na liście dostępnych metod płatności. Możemy bowiem bez przeszkód użyć naszej fizycznej lub wirtualnej karty MasterCard. Pozwoli to na szybkie doładowanie konta. Posiadanie numeru IBAN z kolei pozwoli na bezpośredni przelew bankowy z kasyna lub też za pomocą pośredników.