Portfel Internetowy Revolut Junior

Revolut Junior to kolejna usługa znanej aplikacji i systemu płatności, która tym razem przeznaczona została dla osób między 7 a 17. rokiem życia.

Revolut jako jeden z portfeli internetowych oraz sposobów płatności stał się w Polsce ogromnym hitem. Wiele osób korzysta z niego zarówno podczas wyjazdów zagranicznych jak i zakupów na Aliexpress, Amazonie, eBayu. W 2020 roku osiągnął już ponad milion użytkowników w naszym kraju, co jest ogromnym sukcesem. Teraz też i młodsze osoby mogą z niego korzystać za pomocą usługi Revolut Junior.

Revolut Junior-Usługi dla niepełnoletnich

Revolut Junior-Usługi dla niepełnoletnich

Mniej więcej w okresie wakacji 2020 w naszym kraju wystartowała nowa usługa, jaką jest portfel online dla dzieci - Revolut Junior. Jest to konto przeznaczone dla dzieci, które jednak może podlegać kontroli rodziców lub opiekunów. To konto, karta i aplikacja, mogą zostać uruchomione zarówno w przypadku nowych użytkowników, jak i tych, którzy do tej pory korzystali z opcji Standard. Ma ono kilka istotnych funkcji, o których warto wiedzieć. Przede wszystkim pozwala na:

  • Gospodarowanie środkami pieniężnymi dla najmłodszych. Rodzice w ramach aplikacji mogą udostępnić dzieciom wybraną sumę środków, które te będą mogły wydawać na zakupy w szkole, w sieci, w czasie wyjazdów czy wyjść ze znajomymi.

  • Otrzymywanie natychmiastowych alertów dotyczących wydatków, przez co opiekun od razu dowie się, w jakim miejscu i jaką sumę wydało dziecko.

  • Ustalanie niestandardowych kontroli płatności online i zbliżeniowych. Revolut chwali się tym, że karty Junior mogą być akceptowane tylko w miejscach, które świadczą usługi odpowiednie do wieku dziecka.

  • Regularne wysyłanie kieszonkowego, gdzie system automatycznie będzie wysyłał za nas ustaloną kwotę.

  • Rodzic może w każdej chwili blokować kartę dziecka, jeśli uzna to za zasadne.

  • Za pomocą konta możemy ustalać dzieciom motywujące obowiązki i nagradzaj je, jeśli pomyślnie ukończą wyznaczone zadania. Może to zatem zadziałać jako system kieszonkowego dla dziecka.

  • Tworzymy za pomocą aplikacji wirtualną skarbonkę, w której to dziecko odkłada środki na wybrany cel.

Dzieci z kolei dzięki kilku rozwiązaniom będą mogły nauczyć się oszczędzania, jak i również gospodarowania środkami na koncie. Ważne jest to, że dziecko nie może bezpośrednio dodawać pieniędzy do konta.

Jak założyć konto, jakie są ceny i limity?

Przez pierwszy okres z nowej usługi mogli korzystać tylko użytkownicy płatnych pakietów, którzy posiadali konto Premium lub Metal. Teraz na szczęście usługa dostępna jest także dla posiadaczy darmowych kont Standard. Samo założenie dodatkowej usługi Revolut Junior jest bezpłatne. Można jednak posiadać tylko jedno takie konto. W przypadku Premium są to 2 opcje Junior, zaś Metal gwarantuje do 5 jednoczesnych kont dla dzieci.

Jak założyć konto, jakie są ceny i limity?

Z planami również związane są limity. Otóż w przypadku bezpłatnej opcji dziecko może od nas otrzymywać do 160 złotych miesięcznie, co w skali rocznej daje dokładnie 1920 złotych. Płatne plany zwiększają ten limit nawet do 16 tysięcy! Dziecku od razu możemy zamówić kartę płatniczą, gdzie do wyboru jest wiele kolorowych wzorów. Koszt takiej karty może wynieść w zależności od promocji od 0 do 20 złotych. Gdy już zamówimy kartę przedpłaconą w aplikacji Revolut, to po pewnym czasie zostanie ona dostarczona na nasz adres i należy ją aktywować w aplikacji. Dziecko również może liczyć na dostęp do aplikacji mobilnej, dzięki czemu będzie mogło łatwiej kontrolować swoje wydatki. Sama zaś karta wraz z kontem Junior przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 17 lat.

Czy warto korzystać z Revolut Junior?

Naszym zdaniem jak najbardziej! Jest to rozwiązanie, które może być sporym konkurentem dla podobnych aplikacji bankowych. Revolut Junior okaże się bowiem nie tylko dobrym rozwiązaniem do krajowego, lecz i międzynarodowego użytku. Dzieci za pomocą karty mogą bowiem kupować gry, aplikacje, opłacać abonamenty premium na polskich i zagranicznych stronach. Nie trzeba mieć przy tym obawy, że dziecko wyda zdecydowanie za dużo niż powinno, gdyż będziemy mieć nad tym pełną kontrolę. Dzięki ciekawym opcjom motywacyjnym można przekonać dzieci do wykonywania różnych zadań czy też oszczędzania. To wszystko przy tym otrzymujemy za darmo, więc nic nie tracimy na samym testowaniu usługi (poza opłatą za kartę).

Sprawdź już teraz zalety Revoluta!

Oczywiście podstawą do założenia konta Revolut Junior jest uprzednie posiadanie konta przez osobę dorosłą. Mowa tu o wspomnianych planach Standard, Premium i Metal. Samo założenie konta jest bardzo proste i wręcz wskazane dla każdego, kto lubi podróżować lub kupuje w zagranicznych sklepach.

Niewątpliwie największą zaletą tej aplikacji jest praktyczny brak opłat za przewalutowanie. Revolut bowiem korzysta z oficjalnych kursów międzybankowych, które są takie same lub zbliżone do tych, które są publikowane przez NBP. Możemy zatem zapomnieć o klasycznych opłatach za zmianę waluty. Revolut umożliwia nam prowadzenie rachunku w kilkudziesięciu walutach, w tym PLN. W przypadku zagranicznego wyjazdu nie jest jednak konieczne wykupywanie waluty obcej. Konto bowiem możemy zasilić w złotówkach i w przypadku płacenia kartą w sklepie czy wypłaty z bankomatu, system automatycznie zamieni nasze złotówki na walutę obcą po aktualnym kursie. Możemy wydawać środki w ponad 150 walutach po międzybankowym kursie wymiany!

Ogromną zaletą jest to, że w wielu bankomatach w ramach pakietu Standard możemy wypłacać za darmo pieniądze bez prowizji czy dodatkowych opłat. Należy tylko wybierać wypłatę bez konwersji, a z konta pieniądze zostaną ściągnięte niczym za transakcję kartą w sklepie. Miesięcznie można za darmo wypłacić do 800 złotych, zaś każda kolejna kwota związana jest z prowizją do 2%.

W ramach Revoluta możemy błyskawicznie wysyłać innym użytkownikom aplikacji środki pieniężne, jak i odbierać od nich przelewy. Wystarczy jedynie ich numer telefonu lub dodanie do listy znajomych. W przypadku wspólnych wydatków możliwe jest tworzenie rachunków grupowych, gdzie z łatwością podzielimy kwotę między wszystkich uczestników wyjazdu czy imprezy. W ramach darmowego planu dostajemy także natychmiastowy dostęp do 5 kryptowalut, jak i jeden bezpłatny przelew międzynarodowy w każdym miesiącu.