Portfel internetowy Cryptopay

Cryptopay to jeden z coraz bardziej popularnych portfeli internetowych dla kryptowalut. Umożliwia on kupowanie, wysyłanie, odbieranie walut czy też zakupy za pomocą karty.

W obecnych czasach coraz częściej poszukujemy dla siebie alternatyw w zakresie płatności. W szczególności jest to istotne w przypadku korzystania z zagranicznych kasyn internetowych czy bukmacherów online. Nie lubimy bowiem zostawiać po sobie śladów, a także tego, że rząd może śledzić nasze transakcje finansowe. W związku z tym coraz większym powodzeniem cieszą portfele online. Jednym z ciekawych jest z pewnością Cryptopay, o którym chcielibyśmy nieco napisać. Zapraszamy do lektury.

Portfel internetowy Cryptopay

Cryptopay jest jednym z najpopularniejszych i uznanych dostawców usług walut cyfrowych w Europie. Firma ta założona została w 2013 roku i od tego czasu stale zwiększa swoje udziały na rynku. Obecnie na całym świecie z usługi tej skorzystało lub nadal korzysta ponad 900 tysięcy osób. Jak sama firma zaznacza, jej oferta nie ogranicza się wyłącznie do krajów europejskich, gdyż jej usługi i produkty mogą być używane globalnie. Cryptopay Ltd to firma zarejestrowana w Anglii i Walii, dzięki czemu możemy być pewni, iż podlega regulacjom europejskim, przez co jest sprawdzona i w pełni bezpieczna.

Na samym początku Cryptopay miało służyć jedynie jako usługa do przetwarzania płatności skierowana do sprzedawców. Twórcy szybko się jednak zorientowali, że zapewnia ona o wiele więcej możliwości, z których warto skorzystać. Dzięki temu dostępna jest ona także dla indywidualnych użytkowników. Na chwilę obecną za pośrednictwem Cryptopay możemy w każdej chwili odbierać, przechowywać, wymieniać jak i wysyłać innym osobom czy firmom kryptowaluty jak BTC, ETH, LTC i XRP. To jednak nie wszystko, gdyż możemy również kupować kryptowaluty na swoje osobiste konto bankowe w strefie SEPA bądź też za pośrednictwem szybszych płatności, za pomocą karty bankowej. Cryptopay umożliwia nam także założenie konta firmowego oraz akceptowanie płatności bitcoin od swoich klientów.

Postanowiliśmy sprawdzić, jak można dołączyć do Cryptopay. Proces rejestracyjny na całe szczęście jest dosyć szybki i prosty. Na początku podajemy swój adres mailowy oraz hasło oraz klikamy w link weryfikacyjny na poczcie. W dalszej kolejności musimy uzupełnić konto o dane osobowe: imię i nazwisko, datę urodzenia, obywatelstwo. Konieczne jest także podanie numeru telefonu niezbędnego do weryfikacji konta. Otrzymamy wtedy czterocyfrowy kod SMS do weryfikacji. Na końcu zaś konieczne jest podesłanie skanu lub zdjęcia swojego dowodu osobistego lub paszportu, po czym nasze konto powinno zostać aktywowane.

Cryptopay jest nie tylko portfelem internetowym, lecz także wielofunkcyjną usługą. Dlatego też postaramy się dokładnie opisać wszystkie opcje, z których każdy z nas ma szansę skorzystać.

Portfel internetowy

Cryptopay poznaj zasady funkcjonowania

Na Cryptopay możemy za darmo stworzyć swój bezpieczny, funkcjonalny i wszechstronny portfel internetowy. Obsługuje on takie waluty jak BTC, ETH, LTC oraz XRP. Za jego pośrednictwem możemy przechowywać lub przesyłać te waluty bez dodatkowych opłat. Możemy tu natychmiast wymieniać waluty między dowolnym z kont kryptograficznych lub fiducjarnych. Przy okazji możemy zakupić dowolną z obsługiwanych walut natychmiast za pomocą karty debetowej lub kredytowej za niewielką opłatą. Portfel umożliwia nam przelewanie pieniędzy bezpośrednio między portfelem Cryptopay a kontem bankowym za pośrednictwem SEPA w EUR oraz programu szybszych płatności w GBP. Do portfela możemy zamówić fizyczną kartę przedpłaconą bądź też zdecydować się na kartę wirtualną, co pomoże nam w codziennych zakupach. Portfel umożliwia również używanie uwierzytelniania dwuskładnikowego, aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych środków i samego konta.

Karta dla użytkownika

Karta przedpłacona CryptoPay umożliwia nam wydawanie kryptowaluty wszędzie tam, gdzie akceptowana jest Visa. Możemy korzystać zarówno z samej karty jak i aplikacji, która umożliwia szybki transfer pieniędzy lub tworzenie kart wirtualnych. Dostępne plastikowe karty mogą być używane wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Visa. Oznacza to, że możemy wydawać swoje kryptowaluty i bez problemu dokonywać wypłat z bankomatów na całym świecie. Z kolei karta wirtualna będzie nam służyć do użytku online i dużych zakupów. Karta Cryptopay została zaprojektowana przez użytkowników kryptowalut dla użytkowników kryptowalut. Jest ona dostępna bez debetu, więc nie będziemy musieli martwić się opłatami za debet. Kartę możemy blokować i odblokować natychmiast w aplikacji lub za pośrednictwem strony www. Dzięki aplikacji mobilnej otrzymamy od razu natychmiastowe powiadomienia, dostęp do historii transakcji. Korzystanie z obu kart wiąże się z małymi opłatami. Za wydanie plastikowej karty zapłacimy 5 euro. W przypadku wypłaty pieniędzy z bankomatów ATM w kraju zapłacimy za każdą transakcję 2.5 euro, zaś za zagraniczną 3.5 euro. Ponadto opłata za kurs wymiany zagranicznych walut wynosi 3%. Dziennie możemy wypłacić z bankomatu do 450 euro, zaś limit na jedną transakcję kartą wynosi do 30 tysięcy euro.

Kupowanie kryptowalut za pomocą karty bankowej

Cryptopay zapewnia nam łatwy dostęp do świata kryptowalut, umożliwiając korzystanie ze wszystkich zalet bezpiecznego portfela. Możemy w każdej chwili kupować bitcoiny, litecoiny i XRP za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Ponadto platforma cechuje się uczciwymi kursami i niskimi opłatami. Wszystkie transakcje są chronione technologią 3D Secure. Zakupione środki zostają przelane na nasze konto natychmiast po zakupie. Żadne ukryte opłaty nie są naliczane na koniec każdej transakcji. Cryptopay pobiera jedynie jednorazową opłatę w wysokości 4%. Dzięki Cryptopay możemy zatem kupować, wymieniać, wysyłać czy przechowywać swoje pieniądze w jednym miejscu.

Jak zatem widać, Cryptopay to świetne rozwiązanie dla tych osób, które cenią sobie korzystanie z kryptowalut, jak i internetowego portfela. Darmowe konto oferuje nam kilka istotnych funkcji, z których możemy na co dzień korzystać. Na co dzień bowiem możemy bowiem kupować, wysyłać, przechowywać czy odbierać krypowaluty. Przechowywane przez nas środki mogą być następnie dzięki portfelowi online i kartom płatniczym wykorzystywane na codzienne zakupy. Przy niskich prowizjach i opłatach korzystne jest korzystanie z kart na całym świecie.