Portfel internetowy Samsung Pay

Portfel internetowy Samsung Pay jest alternatywną opcją do standardowych kart płatniczych. Jest przy tym bezpieczny i szybki. Poznaj go bliżej.

Wyzwania stawiane przed portfelami internetowymi stale rosną. Wynika to z wielu czynników, tak z samego rozwoju sektora bankowości, jak i z potencjalnych zagrożeń w zakresie bezpieczeństwa. Nic zatem dziwnego, że w ostatnim czasie ogromną popularność zyskuje Samsung Pay, czyli system płatniczy pochodzący od tego słynnego twórcy m.in. smartfonów. Ich rozwiązania szły zresztą w parze z technologiami, którymi zajmują się na co dzień, zatem działania tego typu wydają się zrozumiałe i oczywiste. W naszym artykule sprawdzamy kluczowe czynniki z tym związane i postaramy się wam odpowiedzieć na pytanie, czy jest to pomysł warty uwagi. Prosimy jednak o zrozumienie, będziemy szalenie stronniczy, bo takich rozwiązań po prostu nie da się nie lubić i nie doceniać…

Portfel internetowy samsung pay

Portfel internetowy Samsung Pay

Cały system w Samsung Pay jest banalnie prosty. Wystarczy zaimplementować na nim konkretną kartą, wybrać ją i przejść do zakupów. Z rozwiązania skorzystacie przy milionach urządzeń tak w sklepach stacjonarnych jak i przy zakupach on-line. Atutem rozwiązanie jest przede wszystkim to, że aplikację zawsze macie zainstalowaną na swoim smartfonie czy tablecie. I od tego wypadałoby zresztą zacząć tak naprawdę temat. Samsung Pay bazuje bowiem na aplikacji zaimplementowanej w urządzeniach tej marki. Służy ona tak do przechowywania środków, przesyłania ich oraz po prostu płacenia w dowolnych miejscach. Całe rozwiązanie tego typu jest w pełni bezpieczne i należycie szyfrowane za pomocą odpowiednich protokołów. Rzecz jasna rozwiązanie jest także darmowe, dlatego możecie je ściągnąć na swój sprzęt od ręki (często jest na nim dostępne „Defaultowo” od samego początku). Instalacja i późniejszy proces rejestracji to tylko kilkadziesiąt sekund, a wy możecie się skupić na tym co najważniejsze – zakupach, dobrym obiedzie w restauracji czy planowaniu kolejnych podróży. Samsung Pay będzie z wami praktycznie wszędzie tam, gdzie tylko macie dostęp do swojego urządzenia, co sprawia, że ten wyjątkowy portfel internetowy okaże się pomocny i zastąpi tradycyjne metody płatnicze, a przede wszystkim gotówkę, od której wiele krajów odchodzi już teraz (patrz: Szwecja).

Wszelkie zakupy dokonywane poprzez aplikację (i transakcje ogólnie) możecie potwierdzić poprzez odcisk palca, kod pin lub skan iris. Co ciekawe, samo rozwiązanie będzie w stanie zapisać nie tylko wasze karty kredytowe i debetowe, ale także te… prezentowe czy członkowskie. Dzięki czemu wszelkie rozwiązania uda się wam zatrzymać w jednym tylko miejscu. Koniec zatem z wypchanym portfelem, który jednocześnie zawsze był dość łakomym kąskiem dla złodzieja. Zabezpieczenia, które wspomnieliśmy wyżej są z kolei na tyle skuteczne, że wydaje się niemożliwe, aby ktoś tak po prostu mógł je przed wami złamać, zwłaszcza, że dostęp do aplikacji uzyskacie także z poziomu komputera czy poprzez obsługę techniczną, która może w każdej chwili zablokować urządzenie, które skradziono.

Portfel internetowy samsung pay artykuł

Z Samsung Pay skorzystacie właściwie wszędzie, a sama aplikacja już teraz obsługuje ponad 2 000 banków z całego świata. Oznacza to, że potencjalne przelewy globalne będą równie łatwe, jak każde inne działanie podejmowane za sprawą urządzenia. Weźcie zresztą pod uwagę, że proces opiera się na kilku kliknięciach, wybrania waluty oraz złożeniu żądania transferu. Takie działania to zwykle kilka sekund – koniec z czekaniem, co szczególnie odbijało się na nas chociażby w klasycznych bankach, gdzie po pierwsze należało czekać na konkretne transze i następnie sesje przelewów, a do tego dochodziły jeszcze opłaty, często stosunkowo wysokie. Tutaj rozwiązania są szybsze, aczkolwiek jeśli wysyłacie pieniądze na konkretne konta zagraniczne, możecie oczekiwać, że gotówka trafi do odbiorcy w ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych. Samsung jest przy tym wszystkim dla swoich użytkowników bezpłatny, zatem nie tu sensu zamartwianie się o potencjalne dodatki, których za wszelką cenę chcieliśmy uniknąć rezygnując z klasycznego banku, prawda? Wszystko w połączeniu z bezpieczeństwem, systemem weryfikacji czy ogólnie przelewów i płatności daje nam jasny obraz na to, w jakim kierunku poszła firma i jak wiele korzyści zapewnicie sobie w ten sposób.

Aplikację możecie ściągnąć natychmiastowo przez Google Play. Z naszej strony z kolei pragniemy dodać, że jest to pomysł interesujący i intrygujący. Opinie, które trafiły do sieci są pozytywne i nic w tym dziwnego. W dobie rozwoju technologii i Przemysłu 4.0 oczekujemy coraz to łatwiejszych rozwiązań, które będą nas wyręczać tak jak i roboty. Dlatego przykładowy skan siatkówki oka czy potwierdzanie przelewów za sprawą odcisku palca jest czymś, co szybko zaskarbi waszą sympatię. Dlatego też jeśli szukaliście rozwiązania z zakresu portfeli internetowych, powinniście zwrócić swoją uwagę właśnie na Samsung Pay, które stale, w każdym miesiącu, rozwija się. Intuicyjność i responsywność aplikacji także zresztą robi tu wrażenie, zwłaszcza, że nawet jeśli nigdy nie mieliście styczności z pomysłami tego typu, nauczycie się nawigacji w ciągu kilku sekund, szybko odkrywając wszelkie sekrety, które mogą być tu skrywane. A to przecież kolejny atut. Bezpieczeństwo, możliwość podpinania wszelkiej maści kart, szybkie przelewy i globalne transakcje – wszystko to macie tu za sprawą kilku kliknięć.

Tym samym, warto o tym pomyśleć, szczególnie w przypadku w którym macie dość noszenia ze sobą portfela wypchanego różnymi dokumentami, o które nieustannie się martwicie. Samsung Pay będzie z wami zawsze, gdy tylko wasze urządzenie będzie naładowane z dostępem do internetu. Jeśli to uda się załatwić, czeka na was pewność i spokój ducha, który w tych czasach jest przecież szalenie ważny. Pozwoli wam się przy tym skupić na samej przyjemności z zakupów, a to z kolei wpływa na humor często na cały dzień, nieprawdaż?