Portfel internetowy paySera

Poznaj Portfel internetowy paySera, szybkie i tanie przelewy na całym świecie, wymiana walut, aplikacja mobilna, bezpłatne konto i jeszcze więcej. Recenzja oraz informacje o Paysera.

Paysera z ich kartą płatniczą do działań codziennych będzie ciekawą alternatywą dla wszystkich tych osób, które cenią sobie oszczędności w internecie. Ten nowy portfel internetowy, który będziemy dla was opisywać może się wydawać niepokojącą nowością, jednakże w praktyce okaże się idealną metodą konkurencyjną do standardowego użytkowania banku. Skorzystacie z nich w wielu przypadkach. Przy zakupach w sklepie, buszowaniu po sieci, ale też do gry, gdzie środki w kilka sekund przekierujecie na swoje konto. Co ich jednak odróżnia od konkurencji? Jakie mają warunki użytkowania i czy faktycznie są aż tak bezpieczni?

Portfel internetowy paySera

Zaczniemy w takim razie właśnie od bezpieczeństwa, jako że paySera dba o ten aspekt od pierwszego dnia swojej działalności. Zresztą nie bez powodu na ich stronie znajdziemy kopię otrzymanej licencji. Wasze środki, ale też dane, są zatem odpowiednio chronione i dba o to wiele odrębnych narzędzi. Całość nadzoruje jednak przede wszystkim Narodowy Bank Litwy, który jest tu kluczowym podmiotem. Nie wspomnieliśmy bowiem, że cała firma pochodzi właśnie z tego kraju. Potwierdzeniem podanych przez nas słów jest komunikat marki: „Wszystkie środki, które przelewasz na konta Paysera, są oddzielone od środków osobistych firmy i nie są wykorzystywane na potrzeby firmy, pożyczane lub inwestowane. Wszystkie pieniądze są chronione tylko w rzetelnych instytucjach kredytowych Unii Europejskiej.” – a to naturalnie tylko wstęp do zagadnienia. Możecie jednak śmiało zarejestrować swoje konto, czego dokonacie poprzez formularz ze strony, czy też za sprawą aplikacji z poziomu telefonu i tabletu. Na każdym etapie będziecie właściwie chronieni, a do tego dojdzie jeszcze kwestia weryfikacji, którą zrealizujecie przez wskazanie dokumentu tożsamości, ale też przez zdjęcie selfie z odpowiednimi danymi. To standardowa praktyka z tego zakresu, ale daje 100% gwarancji, że wykorzystacie to konto należycie. Zresztą, przejście przez to zestawienie otworzy przed wami szereg możliwości i pokaże, czym tak właściwie jest paySera oraz co gwarantuje.

Zatem, nie przedłużając. paySera oferuje najbardziej popularne sposoby płatności do sklepów internetowych, ma też swoją aplikację mobilną, opcję wymiany walut czy system sprzedaży, w zależności od tego, czy jesteś klientem, czy działasz biznesowo. Samą aplikację stworzono tu nie tylko do przyjmowania i przesyłania pieniędzy dalej, ale też do monitorowania własnych wydatków i działania w kontekście zarządzania całym systemem. Jest to sprawniejsze niż w banku, a przy tym intuicyjne i szalenie proste pod każdym względem. Aplikację ściągniecie przez Google Play lub App Store, w zależności od tego, jakie macie aktualnie urządzenie. Firma chętnie udostępnia siedem kategorii, które zyskujecie po rejestracji. Jest to oczywiście w pierwszej kolejności mobilny portfel elektroniczny, który pozwala wam uniknąć noszenia ze sobą gotówki. Do tego dochodzą przelewy bankowe w waszym telefonie, większe bezpieczeństwo, niż gdybyście nosili kartę, ale też błyskawiczne przelewy wysyłane rodzinie i znajomym. Do tego dochodzi wygodny sposób zasilania konta, przelewy nowym adresatom i sposobność płacenia przez kod QR. Jeśli chodzi o samo zasilenie, tak opisuje je marka: „Powiąż aplikację z kartą płatniczą i więcej już nigdy nie będziesz musiał troszczyć się o zasilenie konta. Ponadto, nie będziesz musiał nosić ze sobą swojej karty płatniczej. Zasilić konto możesz też gotówką w specjalnych punktach, oznaczonych na mapie punktów zapłaty.” – a rzecz jasna łatwych rozwiązań jest tu więcej. Wystarczy nadmienić, że konto jest w pełni darmowe, a przelewy międzynarodowe do innych użytkowników paySera są bezpłatne. Dodamy do tego przelewy na całym świecie, płatności natychmiastowe (tzw. SEPA Instant), kartę debetową i płatność w sklepach. Wymiana walut i kursów to codzienność, a do tego paySera zapewni wam dane dla księgowej, jeśli korzystacie z takiego systemu biznesowo i potrzebujecie chociażby faktur na użytkowanie konkretnych rzeczy. Co więcej, jeśli system się wam spodoba i polecicie go znajomym, zyskacie na tym finansowo, o czym radzimy poczytać wszystkim tym, którzy cenią sobie dodatkowe środki pieniężne docierające na konto.

Strona prowadzona jest w kilku językach i łatwo jest docierać do kwestii, które was interesują. Możecie wszak dodatkowo liczyć na obsługę klienta, ale też ogólnodostępny cennik usług. Warto wiedzieć, że przelewy wykonywane do takich banków jak PKO, Alior, ING są darmowe. Do innych kwoty sięgają od 0,20 zł do 2,50 zł. Na stronie widnieje też kalkulator wymiany walut, opisywany następująco: „Nie traćcie czasu na porównywanie kursów wymiany walut różnych banków, ponieważ w tym zastąpi Państwa system Paysera! Paysera zawsze oferuje taki sam, lub nawet lepszy kurs, niż robią to banki. W wypadku wymiany kwot przekraczających 5000 EUR oferujemy Państwu jeszcze bardziej korzystny kurs wymiany.” – z jego pomocą zrealizujecie swoje cele, nawet jeśli będziecie daleko za granicą. Wydanie karty płatniczej dla osoby prywatnej kosztuje zaledwie 3 euro, z kolei miesięczna opłata stała za pierwszą kartę to 0,45€. Wypłata gotówki w obszarze euro wynosi 1€, jeśli jednak robicie to w innych walutach, konieczne jest dopłacenie 1,8%. Mogą się tu znaleźć drobne różnice, dlatego odsyłamy bezpośrednio na stronę paySera gdzie znajdziecie szczegółowe informacje w tej sprawie. Jeśli jednak i to nie rozwieje waszych wątpliwości, możecie od razu przeszukać dział FAQ lub skontaktować się z obsługą klienta. Jest ona do waszej dyspozycji przez zaimplementowany czat na żywo. Konsultanci pomogą od razu, bez zbędnego czekania, co tylko sprzyja dobremu nastrojowi.

Karty i system paySera to mocna alternatywa do standardowej bankowości. Jest to produkt, z którego Litwini mogą być dumni.