Portfel internetowy Google Pay

Poniżej znajdziecie detale dotyczące portfela internetowego oraz płatności online, Google Pay.

Sama marka określa Google Pay jako lepszą metodę płatności online. I nie ma w tym większego zaskoczenia, zwłaszcza, że skorzysta z niej każdy użytkownik urządzenia z Androidem. Takie rozwiązanie będzie szalenie ciekawe i proste w zakresie dokonywania płatności mobilnej. To zresztą alternatywa do kart bankowych, których noszenie nie zawsze jest dla nas bezpieczne. W naszym krótkim artykule przedstawimy wszelkie korzyści z zakresu Google Pay i ocenimy kwestie, które wiążą się z założeniem takiego e-portfela. Stały się one właściwie codziennością, a błyskawiczny rozwój technologii jak również samego internetu pozwala nam twierdzić, że już niedługo standardowe metody odłożymy na bok, koncentrując się właśnie na propozycjach tego rodzaju.

Google Pay portfel internetowy artykuł logo

Portfel internetowy Google Pay

Zanim w ogóle przedstawimy markę, dobrze jest przyjrzeć się temu, co nam zaoferują. Aplikacja możliwa jest do ściągnięcia z Google Play, aczkolwiek co nowsze tablety i smartfony będą ją miały zainstalowane od samego początku. Firma prezentuje ten zakres następująco: „Google Pay to szybki i prosty sposób płacenia w milionach miejsc – w internecie, sklepach i nie tylko. Zapewnia wszystko, czego potrzebujesz podczas płacenia, a także zabezpiecza Twoje dane. Możesz też zarządzać swoim kontem w dowolnym miejscu – w internecie lub aplikacji.” – możemy zatem przejść do kolejnych deklaracji oraz sprawdzić, jak to wszystko właściwie działa w praktyce.

Samo Google Pay powstało nie tylko dlatego, żeby ujednolicić wszystkie działania na naszym telefonie, ale głównie po to, aby podejmowane kroki były bezpieczne i szybkie. Za ich sprawą zapłacicie w sklepie i spełnicie wszystkie swoje marzenia, te mniejsze i większe. W pierwszej kolejności, jeśli dokonujesz zakupu w ten sposób, Google Pay nie udostępnia twojego numeru karty. Twoje dane są zatem w pełni bezpieczne i niewidoczne dla niepożądanych osób. Do tego płacisz szybciej i taniej, wykorzystujesz bowiem urządzenie, które zapewne trzymasz już w dłoni. Nie trzeba nawet sięgać do portfela czy martwić się sczytywaniem chipa. Zresztą, trzeba powiedzieć sobie otwarcie, tutaj portfel nie jest wcale potrzebny. Zapłacicie w internecie, w aplikacji i bez konieczności podawania jakichkolwiek danych. Zamówienia składa się dosłownie za sprawą jednego kliknięcia. Za pośrednictwem strony Google Pay możecie sprawdzić i zweryfikować, które sklepy oferują już akceptację płatniczą w ten sposób, aczkolwiek lista ta jest na tyle obszerna, że niemalże na pewno znajdziecie tam podmiot, który was zainteresuje. Biorąc pod uwagę unifikację, sytuacja ta będzie się jeszcze polepszać, do tego z miesiąca na miesiąc. System to zresztą także spersonalizowana ochrona. W dobie tak wielu oszustw i prób wyłudzeń, należało o to zadbać w pierwszej kolejności. Efekty przedstawione są za sprawą głównej deklaracji marki: „Google Pay chroni Twoje pieniądze dzięki światowej klasy systemowi zabezpieczeń, który pomaga wykrywać oszustwa i przeciwdziałać atakom hakerów. Zabezpiecz swoje konto za pomocą blokady ekranu, np. przy użyciu odcisku palca. Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować wsparcia, nasze Centrum pomocy oraz pomoc przez czat są dostępne codziennie przez całą dobę.”

Możecie tu zresztą liczyć na korzyści z kart, nawet jeśli tych nie macie przy sobie. Co mamy na myśli? Otóż to, że skorzystacie z opcji, jakie daje wam wasz bank. Dlatego też dla przykładu otrzymywać będziecie zwroty środków czy punkty lojalnościowe. Zapewnicie sobie też ochronę przed oszustwami, w takim samym stopniu, jakbyście płacili waszą kartą. To także znacznie łatwiejszy do nich dostęp, ale też do ofert, rabatów czy potencjalnych przypomnień, by skorzystać z danego rozwiązania, jeśli jest ku temu dobra okazja. Dodawanie kart do Google Pay jest bajecznie proste, aczkolwiek jeśli chcecie się upewnić, że wasze działania są poprawne, po prostu sprawdźcie materiał wideo, jaki jest udostępniony na stronie operatora.

Google Pay płatności online

Co daje wam portfel internetowy?

Wiele korzyści wymieniliśmy już wyżej. Portfele internetowe to niejako odnośniki bankowe, aczkolwiek dają one więcej możliwości. Nie musicie się tu już martwić noszeniem dodatkowych kart czy oczekiwaniem na przelewy. Za sprawą e-walletów są one błyskawiczne. Prowizje, jeśli występują, są przy tym minimalne, aczkolwiek nie należy się o nie obawiać jeśli dokonujecie płatności w sklepie stacjonarnym czy robicie zakupy przez internet. To część korzyści, jakie na was czekają, jeśli się zdecydujecie na rozwiązanie tego typu. Koniec zatem z noszeniem licznych kart, a swój portfel możecie ograniczyć zaledwie do… dowodu osobistego.

Za sprawą portfeli dokonacie doładowań na inny portfel rodziny czy znajomego, ale też prześlecie pieniądze tam, gdzie chcecie. Przy tym wszystkim koniec z oczekiwaniem na przelewy, koniec z zamartwianiem się o czas i bezpieczeństwo. Wszystko w zasięgu ręki, dodatkowo bez opłat. Musicie bowiem wiedzieć, że jeśli chodzi o Google Pay, jest to bezpłatna aplikacja, która nie będzie od was wymagała żadnych dodatkowych zleceń finansowych, co możemy odnotować niemalże w każdym banku tradycyjnym, w którym założycie konto. Użytkowanie zależy oczywiście od urządzenia, jakim dysponujecie, ale smartfon sprawdzi się tu idealnie. Wystarczy, że wykorzystuje on oprogramowanie Android. W przypadku iOS, jest to Apple Pay, czyli niejako odpowiednik działań, które tu dal was opisujemy i o których także przeczytacie na łamach naszej strony.

Przede wszystkim, kończąc nasz materiał, zachęcamy do użytkowania te osoby, które aktywnie dokonują zakupów w sieci oraz w lokalach stacjonarnych. Nie musicie się już martwić o to, czy zabraliście ze sobą portfel lub inne dokumenty, po prostu szybko zapłacicie przykładając telefon do terminalu. Jest to w pełni bezpieczne i już teraz możemy powiedzieć, że z opcji skorzystało setki tysięcy osób na całym świecie, a każda z nich cieszy się z pełnej realizacji zlecenia.