Portfel Internetowy Rewire

Rewire to nowy portfel elektroniczny stworzony z myślą o imigrantach z Azji oraz Afryki. Co zatem warto wiedzieć o tym systemie płatności online?

Rynek usług finansowych online niezwykle dynamicznie się rozwija, czego dowodem są nowe portfele internetowe. Wiele osób kojarzy Pyapala, Skrilla, Monese. Tymczasem coraz większym zainteresowaniem klientów cieszy się Rewire. Z tego też względu chcielibyśmy się przyjrzeć temu, czym jest ten nowy portfel online, jak i również, jakie warunki oferuje.

Portfel internetowy Rewire

Portfel internetowy Rewire

Rewire to jeden z rozwijanych obecnie portfeli internetowych i systemów bankowości online, dzięki któremu w szczególności imigranci z Afryki i Azji mogą liczyć na prosty i szybki przesył pieniędzy. Rewire pomaga bowiem takim międzynarodowym pracownikom zarządzać swoimi finansami. Buduje w istocie pierwszą na świecie platformę bankowości cyfrowej dla osób, które często podróżują, jak i zarabiają w międzynarodowych firmach czy w innym kraju zamieszkania. Swym odbiorcom Rewire ma za zadanie zagwarantować całkowitą przejrzystość i uczciwy system bankowy. Rewire założone zostało w 2015 roku. Firma ta powstała w Izraelu, a pierwszą transakcją, jaka została tu przeprowadzona, były przelewy na Filipiny. Z czasem firma ta zaczęła rozrastać się na inne azjatyckie rynki, pojawiła się na rynku afrykańskim czy też europejskim. W styczniu 2018 klienci Rewire mogli już korzystać z pierwszej karty Mastercard podpiętej do swego konta.

Korzystanie z konta

Korzystanie z konta Rewire

Otwarcie konta Rewire jest niezwykłe łatwe, szybkie oraz bezpłatne. W dostępnym na stronie formularzu rejestracyjnym wystarczy jedynie wpisać swoje dane osobowe, podać numer telefonu, adres mailowy, zweryfikować swoją tożsamość, po czym zyskuje się dostęp do konta. Nie jest to zatem zbyt trudne, przez co każdy raczej powinien sobie poradzić z przebrnięciem przez proces rejestracyjny oraz weryfikacyjny. Rewire na co dzień proponuje swym klientom wiele bezpiecznych opcji wysyłania pieniędzy. Można bowiem postawić na przelew bankowy, korzystanie z karty kredytowej czy debetowej, przelewów natychmiastowych. Każdemu użytkownikowi zapewniona zostaje bezpłatna karta debetowa Mastercard. Dzięki temu można liczyć na proste codzienne zakupy i międzynarodowe transakcje online. Każdy z klientów może cieszyć się zerowymi opłatami rocznymi, jak i również niskimi opłatami za wypłatę bankomatów ATM czy też atrakcyjnymi kursami wymiany. Klienci zyskują osobiste konto Euro IBAN, które z pewnością będzie najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem wysyłania i odbierania pieniędzy. Poprzez Rewire klienci zyskują dostęp do różnych międzynarodowych usług bankowych.

Bardzo ważne jest to, że system ten zapewnia zarządzanie pieniędzmi na wyciągnięcie ręki. Istnieje bowiem okazja do pobrania darmowej aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android lub iOS. Dzięki niej można kontrolować stan swego konta, historię transakcji, wykonywać przelewy, wprowadzać dane odbiorców czy zyskać informacje o aktualnym kursie wymiany. Rewire sukcesywnie podpisuje umowy z różnymi firmami i sklepami, dzięki czemu klienci płacący kartami Rewire mogą liczyć na ciekawe promocje czy też uzyskać cashback z zakupów. Nie można jednak zapominać, że system ten obecny jest nie tylko w aplikacji mobilnej, lecz i w przeglądarce internetowej. Dlatego też sprawdzać stan konta czy dokonywać transakcji można również z poziomu komputera czy laptopa.

Dzięki Rewire natychmiast otrzymuje się konto europejskie lub IBAN. Będzie to zatem najwygodniejszy sposób otrzymywania i wysyłania pieniędzy na całym świecie. To świetne rozwiązanie dla osób spoza Europy, które mogą otrzymać swe indywidualne konto przed uzyskaniem wizy, zezwolenia na pobyt lub pracę. Posiadanie takiego konta sprawia, że można otrzymywać swą pensję, premie i zaliczki z pracy bezpośrednio na konto Rewire. Na chwilę obecną dzięki Rewire można bez problemu przesyłać z Europy pieniądze do Nigerii, Indii, Tajlandii, Filipin, Nepalu oraz na Sri Lankę. Pierwszy transfer jest zupełnie darmowy, następne z kolei związane są z niską i atrakcyjną dla klienta prowizją. Konto internetowe Rewire na chwilę obecną pozwala na przechowywanie pieniędzy w walucie EUR lub ILS. Zarówno w aplikacji jak i na stronie internetowej można sprawdzić, jak kształtują się aktualne kursy walut. Możliwe bowiem jest przesyłanie pieniędzy w PHP, NGN, NPR, LKR, INR, CNY, THB, GHS lub KES. Z łatwością można zatem sprawdzić, jaką sumę pieniędzy w lokalnej walucie może otrzymać odbiorca.

Obsługa i polecenia

Rewire prowadzi Biuro Obsługi Klienta. Jest ono czynne Od niedzieli do czwartku miedzy 7AM a 6PM, w piątki od 7 AM do 1PM, a w soboty między 10AM a 6PM. Klienci Rewire mogą korzystać zarówno z pomocy mailowej, na Whatsappie, Messengerze, Viberze, czacie na żywo, jak i drogą telefoniczną. Ponadto na stronie znajduje się obszerny dział FAQ.

Rewire jak wiele innych portfeli internetowych zapewnia klientom specjalny program poleceń. Dzięki niemu za wysłanie zaproszenia do Rewire poprzez aplikację mobilną można otrzymać bonus za każdego nowego znajomego. Warunki zależą od aktualnej promocji, choć obecnie za zaproszenie 5 znajomych można zainkasować nawet do 150 euro. Oczywiście za każdym razem polecamy dokładne przeczytanie wszystkich warunków promocyjnych, które muszą spełnić zapraszane przez nas do Rewire osoby.

Podsumowanie

Jak można się domyślać, Rewire został specjalnie stworzony z myślą o imigrantach z Afryki czy Azji, którzy pracują w Europie. Mogą oni bowiem nie tylko bezpłatnie uzyskać konto bankowe i kartę płatniczą, lecz i na atrakcyjnych warunkach wysyłać pieniądze do swych rodzin. To o wiele prostsza i wygodniejsza opcja dla imigrantów niż zakładanie konta w tradycyjnym banku na miejscu. Dlatego też ten system elektronicznych płatności można polecić znajomym z wymienionych wcześniej krajów. Tym bardziej, że program poleceń sprawia, że można dzięki temu otrzymać bonusowe środki na konto. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby także i mieszkańcy Polski czy innych europejskich krajów mogli również korzystać z Rewire. To bardzo dobry system płatności, jeśli nasi klienci, współpracownicy być może mieszkają w tych kilku wymienionych krajach. Biorąc pod uwagę, że Rewire obsługuje płatności w BTH, może być on dobrym pomysłem dla osób, które planują wakacje w Tajlandii.