Portfel internetowy Skrill

Skrill to jeden z najstarszych i najpopularniejszych portfeli internetowych na świecie. W artykule tym znajdziecie recenzje Skrill oraz wszelkie potrzebne informacje na temat tego portfela.

Portfele internetowe to ciekawa alternatywa dla wszelkich rozwiązań bankowych. Prostota ich użytkowania doprowadziła do sytuacji w której gracze zdecydowanie chętnie korzystają właśnie z tego szablonu użytkowania, niż z kont bankowych, które były dla nas do tej pory podstawą. Wpływa na to wiele czynników o których warto napisać i o których przeczytacie na łamach naszej strony. My w tym artykule skupimy się jednak na jednej konkretnej firmie i mamy tu na myśli Skrill. Marka ta znana jest od wielu lat i przez znaczne grono aktywnych użytkowników uważane jest za najsłynniejszy portfel internetowy, jaki w ogóle możecie znaleźć w sieci. Co na to wpływa i czy tak jest rzeczywiście?

Portfel internetowy Skrill

Czym w ogóle są najlepsze portfele internetowe? Na dobrą sprawę, ciężko je czasem odróżnić od standardowego konta bankowego. Tu jednak nie macie klasycznego numeru konta, które często zamieniane jest przez standardowe ID lub nawet adres konta pocztowego. W przypadku Skrilla, o którym mowa, możecie pieniądze przesyłać właśnie na podane adres mailowy. Nie musicie się zatem martwić o błędne przepisywanie długiego zestawu cyfr. Inna sprawa to rzecz jasna użytkowanie, które w założeniach portfeli ma być szalenie proste, znacznie szybsze i intuicyjne. Koniec zatem z seriami przelewów np. o godzinie 11:00 i potem po 15:00. Tutaj gotówka wychodzi od razu i jest księgowa na drugim portfelu w tej samej sekundzie. To samo dotyczy zresztą przelewów wykonywanych na konta bankowe, jeśli tylko tak zdecydujecie. A portfel w wykonaniu Skrilla to znacznie więcej, bowiem możecie tu liczyć na kupno kryptowalut czy w ogóle kartę debetową oraz taką, nakierowaną na różne waluty. Koniec zatem problemów z przewalutowywaniem, które do tej pory było nie tylko kosztowne w bankomatach, ale też problematyczne językowo. Skrill wprowadził wiele udogodnień. Obecnie zresztą, jako grupa paysafe (która odpowiada także np. za paysafecard czy Neteller) zapewnia użytkownikowi szereg bezpiecznych rozwiązań, szyfrowanie strony, kodowanie SSL, błyskawiczne działania i prostą obsługę, która trwa nieprzerwanie od 2001 roku! Sami piszą o sobie w następujący sposób: „Jesteśmy uznanym, globalnym liderem w dziedzinie opracowywania nowych rozwiązań dotyczących płatności do celów biznesowych i rekreacyjnych, w tym dokonywania wpłat do serwisów bukmacherskich, robienia zakupów w Internecie oraz wysyłania pieniędzy rodzinie i znajomym. Spełniamy także potrzeby firm z całego świata, pomagając im w tworzeniu globalnej bazy klientów i osiąganiu wzrostu.” – chcecie więcej? Zatem zapraszamy was do głównej części naszego materiału, w której to poruszymy dodatkowe aspekty użytkowania portfela i sprawdzimy dokładnie, w jakich czynnikach różni się od konkurencji i w czym jest lepszy – jeśli jest rzeczywiście.

O licznych nagrodach spółki, a także historii, poczynającej się od nazwy Moneybookers, przytaczać już nie będziemy. To, co wydaje się nam, że musicie wiedzieć, leży w znacznie innych płaszczyznach. Firma chce, aby była kojarzona z trzema głównymi kryteriami. Są to wygoda, zaufanie i błyskawiczny dostęp. Swoją aplikację możecie oczywiście ściągnąć w każdej chwili, możecie także korzystać ze strony internetowej i wykorzystywany przez was system nie ma tu żadnego znaczenia. Czy będzie to Android, iOS czy Windows, musicie zdecydować sami. O tym, że jest prosto niech świadczy obsługa w kilku przyciskach, którą zapewnicie sobie praktycznie bez żadnej wiedzy o portfelach. Możecie tu także liczyć na aspekty bezpieczeństwa, które już wymieniliśmy, a także sięgniecie po kartę i dalsze działania, które tak opisuje firma: „Posiadacze portfela Skrill mogą z łatwością wysyłać i otrzymywać pieniądze – wystarczy do tego adres e-mail. Opłaty wynoszą zaledwie 1.45%” System działa na podstawie zakładania konta i jego weryfikacji (na dalszym etapie musicie potwierdzić to odpowiednimi dokumentami, by uniknąć potencjalnego prania brudnych pieniędzy). W ten sposób możecie wpłacać i wypłacać pieniądze. Skrill pozwoli wam na dokonywanie działań pomiędzy portfelami i kontami bankowymi. Kryptowaluta też jest tu mile widziana. Całość jest bezpłatna i licencjonowana. Jedyne opłaty, jakie znajdziecie na stronie dotyczą oczywiście tabeli prowizji, która powiązana jest ze wszelkimi dodatkowymi usługami, które możecie tam napotkać. W ich skład wchodzi wypłata gotówki z bankomatów, limity wypłat dziennych czy miesięcznych, ale też pozostałe kwestie jak… darmowe przesłanie kasy na inne konto. Skrill to zresztą też opcje płatnicze w sklepach internetowych i przy normalnych zakupach codziennych. Wystarczy wasza karta lub aplikacja na telefonie. Nie ma pod tym względem dodatkowych ograniczeń, a za zwykłe użytkowanie karty nie musicie ponosić dodatkowych kosztów.

Osoby, które zdecydują się na użytkowanie takiego konta mogą liczyć także na szereg promocji i bonusów za stałe użytkowanie konta. To także płatności online oraz szeroki program VIP, który skierowany będzie do najaktywniejszych. Portfele internetowe w ostatnich latach zrobiły ogromny progres. Skrill należy do najstarszych z nich, nie to sprawiło jednak, że ludzie ufają przede wszystkim właśnie jemu. Nie są to także opłaty, bowiem te niemalże w każdej firmie są podobne. Główną rolę odgrywa tu potężne doświadczenie, ale też element kluczowy naszym zdaniem, czyli zaufanie klienta i mocne jego wsparcie. Obsługa działa tu bowiem przez całą dobę, tak samo jak wszelkie aplikacje. W razie pytań możecie liczyć na duży dział FAQ, ale też na czat na żywo, za sprawą którego zyskacie odpowiedzi na wszelkie nurtujące was pytania. Dzięki temu w  spokoju otworzycie swoje konto, po czym szybko zrozumiecie, jak proste i intuicyjne jest. Responsywność strony stoi tu na bardzo zaawansowanym poziomie, a wspólnie z opcjami tam zapewnionymi po prostu otrzymacie to, czego oczekujecie od firmy tego właśnie rodzaju.