Portfel internetowy Revolut

Jeden z najlepszych portfeli internetowych na świecie czyli Revolut. Bezpłatne i błyskawiczne przelewy, najlepsze kursy wymiany walut. W tej recenzji znajdziesz wszystkie informacje.

Revolut określany jest obecnie jako alternatywna bankowość. I trafiono z taką deklaracją niezwykle słusznie. Gdy tylko marka pojawiła się na rynku, zaskarbiła sobie miłość tysięcy osób. W naszym artykule sprawdzamy ten dobry portfel internetowy, jak również oceniamy jego możliwości. A jest tu o czym pisać, szczególnie, że poza standardową kartą, którą możecie tu darmowo zdobyć, sięgniecie po natychmiastowe płatności chociażby telefonem, które będą wam od razu potwierdzane sms-em. System jest niezawodny i sprawdza się znacznie lepiej od tradycyjnego konta bankowego, na które niewątpliwie wielokrotnie już narzekaliście. Jeszcze inna sprawa, że mówimy tu o podmiocie, który świetnie spisuje się na wyjazdach zagranicznych, a te przecież lubicie najbardziej, prawda?

Portfel internetowy Revolut

Czym w ogóle jest portfel internetowy? I czy rzeczywiście jest to alternatywa? Cóż. Wszyscy dokładnie wiemy, że życie prowadzone jest teraz w pośpiechu, a my chcemy zaoszczędzić czas na wszystkim i wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe. Nie inaczej jest przy Revolucie. To tak jakby centrum dowodzenia, które pozwoli wam nie tylko przechowywać swoje środki pieniężne, ale też dysponować nimi, praktycznie z każdego miejsca na ziemi. System ma tu wbudowane opcje budżetowania, dzięki czemu zobaczysz gdzie trafiają twoje pieniądze. Ustalisz także swój miesięczny limit wydatków oraz kategorie, jak restauracje czy sklepy spożywcze. Niby jak w banku, ale macie tu także możliwość zachowania reszty z wydatków, natychmiastowe powiadomienia o podejmowanych krokach. Zresztą, otwarcie rachunku to tylko kilka kroków. Revolut nie wierzy w placówki, tu są zbędne. Załatwisz to w sieci i to od ręki. Proces nie zajmie więcej niż paru minut, przy czym musicie wziąć pod uwagę, że możecie być poproszeni o potwierdzenie swoich danych, co ma na celu jedynie sprawienie, by wasze środki były bezpieczne, a operator chroniony przed potencjalnymi wyłudzeniami. Sprawdza się to zawsze i jest to jeden z kluczowych wymogów licencyjnych, które Revolut oczywiście spełnia na każdym kroku.

Plusem opisywanej przez nas firmy jest ogólne wysyłanie pieniędzy, co dzieje się tu bez przeszkód. Pozwolimy sobie przytoczyć kilka punktów ze strony operatora, jako, że w wielkim skrócie doskonale opisują one wszelkie te możliwości, które otrzymacie w tym zakresie: „Przesyłaj pieniądze za granicę w 29 walutach po kursie międzybankowy kurs wymiany, za niewielką opłatą 0,5% za przelewy powyżej PLN 20,000 w każdym miesiącu. Może obowiązywać stała prowizja w weekendy i na niektóre waluty.” – dobry początek, prawda? Następnie jednak czekają kolejne dwie opcje: „Błyskawicznie wysyłaj i proś o pieniądze znajomych za jednym naciśnięciem przycisku. Dołączaj notatki, obrazy i GIF-y, by uczynić przelewy bardziej interesującymi.”. Całość możecie też planować jak płatności cykliczne, czyli praktycznie jak w waszym banku. Martwicie się przy tym o bezpieczeństwo, jako że nie ma placówek regionalnych a wszystko załatwicie nawet przez telefon? Niepotrzebnie. Możecie blokować i odblokowywać swoją kartę, kontrolować sposób działania samej karty czy bazować na swojej geolokalizacji. Wszystko to dziać się może zresztą automatycznie na bazie wzoru, który obierzecie. Jakby tego było mało, możecie sięgać tu po kryptowaluty, jest ich w ofercie pięć. Skorzystacie też z kursów i alertów w czasie rzeczywistym, jeśli tylko uznacie to za słuszne: „Przedzieranie się przez giełdy kryptowalutowe może być czasochłonne i skomplikowane, dlatego skracamy ten proces, aby dać ci natychmiastowy dostęp do kryptowalut za jednym naciśnięciem przycisku. Śledź w czasie rzeczywistym wykresy kryptowalut oraz nasze aktualne stawki i skonfiguruj alerty cenowe, gdy Twoja kryptowaluta osiągnie określoną wartość. Usługi Revolut w zakresie kryptowalut nie są regulowane przez FCA”.

Za sprawą Revoluta dokonano już ponad 350 milionów transakcji. Z usług firmy stale korzysta 4 miliony osób. W ten sposób wykonano już przelewów na łączną wartość ponad 40 miliardów funtów. To co zainteresuje was zatem teraz, to dlaczego aż tyle osób sięga po nich, spoglądając na tabelę opłat. Po pierwsze Revolut udostępni wam aż trzy statuty waszego konta: Standard, Platinum oraz Metal. Pierwsze z nich jest w pełni darmowe, zapewnia bieżący rachunek, ale też darmowe konto Euro IBAN, możliwość wydawania gotówki w ponad 150 walutach i wymiany gotówki bez żadnych(!) opłat w 29 walutach. W ten sposób zyskacie do 20 000 złotych miesięcznie. Wypłaty w bankomatach także są darmowe, jeśli są to środki do 800 złotych. Konta premium kosztują niecałe 30 złotych, z kolei Metal poniżej 50. Są to zatem wartości ciekawe, zwłaszcza, że w ten sposób zyskacie m.in. priorytetową obsługę klienta, natychmiastowy dostęp do kryptowalut, ekspresową dostawę na całym świecie, ubezpieczenia i inne nieograniczone zestawy, po które sięgnie każdy podróżnik i osoba, która zwyczajnie ma dość przelewów bankowych, na które często trzeba czekać do kolejnej sesji czy nawet następnego dnia.

Wiedzieliście, że Revolut ma dopiero cztery lata? Ich deklaracja jasno wyznacza jednak spełniane po kolei cele: „Jesteśmy tu dla osób, które nie mają zamiaru osiedlać się w jednym miejscu i które poszukują lepszych rozwiązań i doświadczeń we wszystkim, czego się podejmują. Dzisiejszy połączony świat zasługuje na nowoczesnego partnera finansowego: takiego, który dostosowuje się do potrzeb klienta, daje mu kontrolę i nieustannie pcha w kierunku nowych, ekscytujących rozwiązań.” – i trzeba przyznać, nie ma się co dziwić, że ludzie chętnie z nich korzystają, tak na komputerach jak i urządzeniach mobilnych. A tablet i smartfon mamy ze sobą praktycznie zawsze, dzięki czemu wszelkie płatności i działania finansowe stają się przyjaźniejsze, szybsze i bezpieczniejsze. Nie wahajcie się zatem, spróbujcie nowego, pasjonującego rozwiązania systemowego. Szybko się wam to opłaci.