Portfel internetowy Bunq

Portfel internetowy i bank mobilny bunq to opcja alternatywna dla osób, które cenią sobie bezpieczeństwo i prywatność w sieci.

Mówi się, że bunq to bank ludzi wolnych. I co prawda nie możemy powiedzieć, że to bank, tak idea portfeli internetowych sprawdza się tu dosłownie idealnie. Dlatego też przygotowaliśmy dla was artykuł, w którym dokładnie sprawdzamy z czym wiąże się ta marka i czego po niej oczekiwać na przestrzeni czasu użytkowania aplikacji czy potencjalnych kart płatniczych. Trzeba wziąć pod uwagę, że systemy tego rodzaju zyskują ogromną popularność i przecież nie bierze się to znikąd. Za ich sprawą zyskacie zupełnie inny dostęp do usług płatniczych, co szczegółowo wyjaśniamy poniżej. Nie przedłużając zatem, zapraszamy do krótkiej lektury, w której punkt po punkcie wyjaśnimy czym jest bunq.

bunq portfel internetowy

Portfel internetowy bunq

Zacznijmy w ogóle od tego, że portfele online to nic innego jak aplikacje finansowe, które pozwalają nam zarządzać swoim kontem, do którego podpinane są karty płatnicze z klasycznego banku czy w ogóle pozwalają nam tworzyć nowe karty tego typu. Z tego też powodu bunq ma odpowiednie licencje, które pozwalają nam mówić, że jest to marka legalna i bezpieczna. Same portfele z kolei mają wiele opcji i bazują na użytkowaniu ich tak przez komputery stacjonarne jak i potem przez smartfony i tablety – wybór w tej materii należy do was i będzie zgodny z oczekiwaniami i wymogami.

Jeśli mówimy o bunq, możecie ich ściągnąć za sprawą App Store oraz przez Google Play. Dzięki temu nie ma żadnego znaczenia, czy skorzystacie z systemu z Androidem czy iOS – w obu przypadkach responsywność i intuicyjność jest dokładnie taka sama. Zarejestrować się możecie w tej chwili, nawet przy użyciu komputera. Taki proces jest tu niezwykle standardowy i nie zajmie wam zbyt wiele czasu. Konieczne jest oczywiście podanie kluczowych danych jak adres zamieszkania, data urodzenia oraz wszelkie kwestie kontaktowe, od maila przez telefon. Marka ma obowiązek sprawdzić wasze dane, co ma zapobiegać praniu brudnych pieniędzy. Z tego też powodu możecie się spodziewać konieczności weryfikacji danych, np. poprzez podesłanie skanu dowodu czy swojego zdjęcia na którym ten dowód trzymacie. Nie martwcie się, to klasyczne procedury, które po prostu trzeba przejść i dotyczą wszystkich podmiotów zaangażowanych w usługi portfeli internetowych i banków mobilnych.

bunq portfel internetowy artykuł

Skoro wiecie już jak wygląda ogólnie proces przechodzenia na rozwiązanie tego typu, warto was zachęcić korzyściami bezpośrednimi. Bo bunq to przede wszystkim system płatniczy i kontroli finansów. Mając to na uwadze, po samej rejestracji i weryfikacji przyjdzie pora na dalsze kroki. W tym przypadku czeka na was natychmiastowe powiadomienie przy każdej transakcji, dzięki czemu zawsze będziecie pewni w podjętych przez siebie działaniach i sprawdzicie wszystkie środki wychodzące i przychodzące. Dotyczy to każdej płatności kartą, ale też poprzez internet. Do tego dochodzi klasyczne doświadczenie bezpieczeństwa, które opiera się tu na możliwości natychmiastowego blokowania kart czy zmiany PIN lub limitów w czasie rzeczywistym. Zawsze naliczany jesteś w czasie rzeczywistym, nie ma tu zatem mowy o potencjalnych blokadach tak jak w przypadku kont bankowych, które na pewno dawno się wam już znudziły. Bo zresztą kto czekałby na wpłaty do kolejnych sesji bankowych, zwłaszcza, gdy pora jest już dość późna. Zresztą kwestie bezpieczeństwa to nie tylko możliwość blokowania, ale też szyfrowanie strony i płatności. Dane pozostają tu zawsze u operatora i nie są nigdy udostępniane osobom trzecim. Twoja prywatność jest tu kluczowa i będzie w pełni przestrzegana. Wszelkie dane związane z transakcjami z kolei przechowywane są w Niemczech, a tam, jak wiecie, prywatność jest szalenie ważną cechą, zwłaszcza wśród instytucji bankowych.

Kolejnym punktem, który wam omówimy jest… wolność. Nigdy nie stracisz tu czasu i nie zdenerwujesz się na przypisane opcje. Bunq oferuje możliwość zarządzania wszelkimi twoimi środkami finansowymi poprzez twój telefon. Jeśli potrzebujesz stworzyć nowe konto – to tylko kilka sekund. Potrzebujesz zmienić kody dostępu, ustawienia kodu lub cokolwiek innego, co dotyczy konta, dokonasz tego przez aplikację. Bez papierologii, czekania czy pośpiechu. Możesz tu także oszczędzać na czasie poprzez bezpośrednie zaciąganie stanowisk z banku czy włączenie zadań związanych z VAT-em. Można nawet dodawać konkretne notatki do podejmowanych działań, dzięki czemu cała aplikacja stanie się bardziej… ludzka i intuicyjna na każdym możliwym kroku. Zresztą, jeśli dodamy do tego że twoje środki są ubezpieczone nawet do 100 000 euro, to wszystko ułoży się nam w niezawodną całość.

Końcowy etap poświęcimy pewnego rodzaju podsumowaniom. Bunq pozwoli wam oszczędzić na kwestii wymianie walut nawet do 3% podczas twojej podróży. Najlepszy stopień wymiany gotówki jest tu codziennością, podobnie jak kwestie budżetowania, które możecie ustalić poprzez aplikację. Ustawicie założenia dotyczące sklepów, wakacji czy wszystkiego, co w danym czasie jest dla was kluczowe, dzięki czemu nigdy nie przekroczycie zakładanego przez was samych limitu. Zresztą, otrzymacie tu pełne IBAN i konto, które sprawia, że transakcje są jeszcze łatwiejsze. Bank rozmawia z wami zresztą w sześciu językach, dzięki czemu komunikacja jest niezwykle prosta, bez względu na to, w jakim kraju będziecie przebywać. Do tego dochodzą karty płatnicze z niewielkimi prowizjami i dalsze możliwości powiązane z kluczowymi opcjami finansowymi, na które zwrócicie uwagę w zależności od swoich planów.

Mając to na uwadze, pragniemy podsumować nasz tekst prostym sformułowaniem – bunq jest opcją całkowicie alternatywną do banków klasycznych, jakie poznaliście do tej pory. Jest przejrzyste i banalne w użytkowaniu. Pozwala zaoszczędzać środki oraz je monitorować, a wszystko to w czasie rzeczywistym, dzięki czemu nie będziecie się już musieli martwić bezpieczeństwem czy dziesiątką kart, którymi trzymaliście w portfelu.