Portfel Internetowy Xapo

Poznaj portfel internetowy Xapo i jego niezwykle bezpieczne sejfy pieniężne. Jak to wygląda i jakie korzyści czekają na nowych użytkowników?

Xapo jest nowym portfelem w telefonie. Przyznana na Gibraltarze licencja pochodzi z 2020 roku. Oznacza to zatem, że mamy świeżego gracza na rynku. Fakt ten powinien cieszyć przede wszystkim te osoby, które szukały dla siebie nowego rozwiązania. Marki, które pojawiają się bowiem w sieci, bardzo często oferują jeszcze lepsze prowizje i zestawy funkcji. Nam udało się je dokładnie przetestować, dzięki czemu zaprezentujemy wam krótką recenzję. Bo o Xapo w istocie warto napisać, szczególnie, że poza klasycznymi trybami wymiany walut czy kupowania kryptowaluty, w wasze ręce trafią wielkie możliwości odbioru czy przesyłki, które szybko polubicie i wdrożycie w życiu codziennym.

Jak się prezentuje forma płatności Xapo

Jak się prezentuje forma płatności Xapo

Firma reklamuje się w prosty sposób – Działaj globalnie. Z punktu widzenia Xapo nie ma znaczenia, czy przebywacie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy w Indiach, działania możesz podejmować zawsze tam, gdzie masz stabilne połączenie internetowe. Procesy są przy tym błyskawiczne, zatem wysyłka gotówki dzieje się natychmiastowo, bez względu na porę dnia. To bądź co bądź jeden z najciekawszych rozwiązań internetowych. Wszyscy mamy przecież dość oczekiwania na przelewy bankowe, które potrafią do nas dochodzić dopiero po weekendzie, a wszelkie sesje zamykane są na wieczór. W Xapo jest zupełnie inaczej, chociaż akurat to rozwiązania znane już było ze wcześniejszych portfeli internetowych. Co zatem czeka na was dalej i czym się firma wyróżnia? Na pierwszym miejscu wymienia się tu bezpieczeństwo. Firma ma oczywiście licencję, jest też właściwie szyfrowana protokołami www. Do tego jednak utworzono tam specjalny system sejfów, który ma zapewnić całkowite bezpieczeństwo każdemu użytkownikowi. Jak zaznacza Xapo „jeśli przychodzi do rozmowy o bezpieczeństwie w zakresie dorobku waszego życia – dobry to za mało.” – i trudno się tu z nimi nie zgodzić. Dlatego też kwestia ta będzie pierwszym punktem, który warto sobie zapamiętać. O całym zagadnieniu możecie oczywiście poczytać w odrębnych komunikatach, jako iż firma szczegółowo wyjaśnia system sejfów, które wspomnieliśmy wyżej.

Jak zatem najlepiej skomentować kwestię bezpieczeństwa?

Oto kilka punktów, którymi operator chwali się publicznie:

  • Otrzymywanie natychmiastowych notyfikacji w sprawie prowadzonych przez siebie wydatków
  • Swoje oszczędności przechowujesz w globalnym sejfie firmy
  • Firma oferuje analizę ryzyka 24/7, dzięki czemu potencjalne przejęcie konta staje się niemożliwe,
  • Swoje konto możesz udostępniać innym użytkownikom, dobierając im odpowiedni poziom zaawansowania i dostępu do środków i funkcji
  • Xapo stosuje technologię szyfrowania danych przez unikatowy i dedykowany system

Kwestie bezpieczeństwa w Xapo

Drugim tematem będą kryptowaluty. Xapo to oczywiście portfel internetowy, do tego z kontem walutowym. Możecie zatem działać w USD czy też Euro. Nie brakuje przy tym możliwości zamiany na kryptowalutę. Bitcoiny będą dla was dostępne od ręki, do tego w rynkowej cenie. W tym zakresie możecie liczyć tak na witrynę internetową, jak również aplikacje na Androida i iOS. Można je ściągnąć w dowolnej chwili, są bezpłatne i charakteryzują się wszystkimi czynnikami, które wymieniliśmy wam poniżej. Xapo działa na terytorium 30 krajów świata i udostępnia wymianę pieniędzy w 150 walutach. Ich pełna lista dostępna jest oczywiście w regulaminie, gdzie znajdziecie podstawowe dane, które powinny was interesować.

Na koniec pragniemy poruszyć jeszcze jeden temat. Ten pozytywny, rzecz jasna. Xapo to bowiem przede wszystkim responsywność i intuicyjność. Zamysłem operatora jest tu stworzenie systemu, w którym wszystkie opcje dostępne są od ręki. Jak zobaczycie po aplikacji, jest ona szalenie wręcz przejrzysta. Na białym tle znajdziecie dostęp do opcji wysyłania, wypłaty, odbioru czy wymiany gotówki. Przypisana do tego historia zdarzeń pozwoli wam monitorować zmiany. Co bardzo ważne, ciekawą opcją jest tu „Dziel wakacje”. W ten sposób niejako dzielicie się kontem z przyjaciółmi i możecie od razu dzielić się każdymi wydatkami, dzięki czemu oszczędzicie sobie czasu przy późniejszych potencjalnych rozliczeniach. Biorąc pod uwagę jak proste będzie dla was zarządzanie tymi środkami, możemy śmiało dodać, że jest to punkt, którym dobrze jest się kierować przy wyborze nowego portfela internetowego.

Kontakt z obsługa klienta

W razie wszelkich uwag możecie tu liczyć na obsługę klienta oraz pełne działy FAQ, w których wyjaśnia się kwestie powiązane z obsługą, możliwościami czy chociażby opłatami. Musicie pamiętać, że Xapo jest portfelem dostępnym mobilnie, ale w jego przypadku nie dopiszecie sobie do konta swojej karty płatniczej. Firma chce odchodzić od takich założeń, koncentrując się bezpośrednio na ekologicznym podejściu do działań. Jeśli w tej kwestii coś będzie niezrozumiałe, działa oczywiście tak formularz jak i bezpośredni czat na żywo. To właśnie tam konsultanci dostępni będą przez całą dobę i od razu pomogą przy kwestiach, które będą dotyczyły bezpieczeństwa waszego konta jak i waszego samego użytkowania aplikacji. Strona na chwilę obecną dostępna jest w języku angielskim oraz portugalskim. Wszelkie zmiany w tej kwestii możecie monitorować poprzez ich media społecznościowe, do czego zresztą zachęcamy. Dobrze jest być na bieżąco z takimi wdrożeniami.

Jak widać, Xapo to ciekawa alternatywa, która od początku 2020 roku będzie się wam pojawiać w wynikach wyszukiwarki. Ich opcje są bardzo proste w użytkowaniu, przejrzyste, całkowicie intuicyjne. Dzięki temu całe zagadnienie w bardzo przystępny sposób przełoży się na wasz poziom zadowolenia z usług. Pamiętajcie jednakże, że to podmiot młody, zatem stale pojawiać się będą dalsze rozwiązania. Możecie tu także liczyć na doskonałe wsparcie klienta oraz pomoc przy aplikacjach – na iOS i Androida. Jeśli zatem szukaliście czegoś świeżego, gorąco polecamy przyjrzeć się im z bliska, szczególnie, że konto jak również konkretne aplikacje, są całkowicie darmowe. Możecie z nich korzystać w dowolnym momencie, wystarczy stabilne połączenie z internetem. To wszystko!