Portfel internetowy SatchelPay

SatchelPay to nowoczesna internetowa platforma do obsługi wszystkich rodzajów transakcji. zapewnia konto zarówno dla klienta prywatnego jak i firmowego.

W obecnych czasach niezwykle ważne jest nie tylko samo zarządzanie pieniędzmi, oszczędnościami, lecz i miejsce, w którym będziemy je przetrzymywać. Okazuje się bowiem, że coraz częściej wolimy korzystać z portfeli internetowych niż kont bankowych. Gwarantują one bowiem o wiele więcej funkcji i to często w darmowej formie. Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się dziś temu, jak wygląda sprawa z portfelem internetowym SatchelPay.

Czym jest płatność SatchelPay?

SatchelPay to litewska spółka regulowana przez Bank Litwy. Jest on na co dzień licencjonowany przez Departament Obsługi Nadzoru Banku Centralnego Litwy, a także posiada licencję instytucji pieniądza elektronicznego. SatchelPay przygotowany został jako nowoczesna platforma do obsługi wszystkich rodzajów transakcji. Przeznaczony jest zarówno dla klientów indywidualnych jak i firmowych. Jako instytucja Pieniądza Elektronicznego gwarantuje nam możliwość otrzymywania i wydawania wypłat, korzystania z przelewu bankowego, karty płatniczej. System ten gwarantuje między innymi unikalny numer IBAN dla każdego klienta, wiele kanałów zasilających, jak i sporo innych funkcji, dzięki którym SatchelPay staje się niezwykle wiarygodnym i cenionym partnerem finansowym dla każdego klienta.

Konto indywidualne można założyć w kilka minut. Dla właścicieli firm proces ten jest wydłużony, albowiem wymaga dokładnej weryfikacji, przez co może trwać od 1 do 2 tygodni. Podczas otwierania konta konieczne jest podanie wielu danych osobowych: imię i nazwisko, data i miejsce narodzin, kraj, numer NIP, narodowość, numer dowodu lub paszportu, dokładny adres zamieszkania, adres mailowy, numer telefonu. W przeciwieństwie do wielu innych portfeli internetowych SatchelPay wymaga nie tylko podesłania skanu lub zdjęcia dowodu tożsamości, lecz i potwierdzenia adresu zamieszkania. Zapewne takie wymagania związane są z odpowiednimi dyrektywami UE, jednak wiele osób ceniących sobie anonimowość w sieci może to odstraszyć.

Co nam oferuje SatchelPay?

Jest to nowoczesne narzędzie bankowości cyfrowej, które zapewni nam prostą realizację wielu codziennych zadań finansowych. Najbardziej interesujące nas konto osobiste SatchelPay daje nam bowiem możliwość wykonywania międzynarodowych przelewów wielowalutowych online, wymianę pieniędzy z innymi użytkownikami SatchelPay, dokonywanie zakupów online i stacjonarnie dzięki karcie płatniczej, jak i również, wypłacanie środków. To rozwiązanie, dzięki któremu można pożegnać się z koniecznością korzystania z tradycyjnej bankowości.

Co nam oferuje SatchelPay?

Intuicyjna bankowość mobilna

Korzystanie z aplikacji mobilnej sprawia, że dostajemy pełen dostęp do konta i funkcjonalności z poziomu smartfona. Zyskujemy dzięki temu między innymi całodobowy dostęp do konta, dokładny przegląd aktywności i salda na koncie, możliwość prostego doładowania karty, wykonywanie przelewów pieniężnych na całym świecie. Aplikacja mobilna to także uproszczona procedura logowania za pomocą hasła i OTP, powiadomienia, pełna historia transakcji.

Karty płatnicze

SatchelPay może pochwalić się tym, że jest pierwszym litewskim EMI, który stał się głównym członkiem Mastercard Europe w zakresie wydawania kart. Zamówienie karty jak i opłaty związane są ze statusem konta, jakie posiadamy:

  • zwykły konsument: opłata za wydanie karty - 4 euro, miesięczna opłata - 1 euro, krajowa prowizja za wypłatę z bankomatu – 1.35 euro, krajowa prowizja za płatność przez terminal POS – 0.3% + 0.15 euro.

  • aktywny użytkownik/podróżnik: opłata za wydanie karty – 6 euro, miesięczna opłata - 6 euro, międzynarodowa prowizja za wypłatę gotówki z bankomatu – 1.3%+ 1.50 euro, prowizja za płatność przez terminal POS – 1.1% + 1.15 euro.

  • mały/średni biznes: opłata za wydanie karty – 9 euro, miesięczna opłata za kartę – 8 euro, krajowa prowizja za wypłatę gotówki z bankomatu - 1.50 euro, prowizja za płatność przez terminal POS – 0.3% + 0.15 euro.

W każdym przypadku mamy również możliwość tworzenia kart wirtualnych, a SatchelPay umożliwia nam również personalizację wyglądu karty.

Transakcje, waluty, doładowania

Dzięki SatchelPay możemy liczyć na proste i szybkie płatności zbliżeniowe za pomocą karty prepaid. Można prowadzić tutaj rachunki płatnicze w EUR, USD, GBP, jak i w PLN. Do zasilenia konta możemy wykorzystać przelew bankowy, karty płatnicze i debetowe, jak i również alternatywne mechanizmy płatności. Karta SatchelPay może zostać także połączona z portfelem PayPal w celu wypłaty środków.

IBAN Remit

SatchelPay jako członek europejskiego systemu EBA Clearing zapewnia dostarczanie płatności w euro w ciągu kilku sekund. Użytkownicy mają tutaj zagwarantowane takie funkcje i elementy jak: szybka i prosta procedura zakładania konta, dopasowana architektura płatności dla każdej firmy, różnego typu interfejsy API, unikalny numer IBAN dla każdego klienta. Dzięki temu klienci mogą liczyć na szybkie przyjmowanie płatności za usługi lub towary na rynku europejskim, jak i przekazy pieniężne na całym świecie.

Klientom oferowane są także profesjonalne rozwiązania White label, jak i również otwarta bankowość OpenX.

Opłaty dla klienta prywatnego

Wspomnieliśmy o opłatach wynikających z otrzymywania czy użytkowania karty. Jak wyglądają jednak opłaty za samo konto? Otóż otwarcie bieżącego rachunku jest darmowe. Z kolei miesięczna opłata za utrzymanie konta wynosi 1 EUR. Nie ma tu jednak opcji minimalnego salda, która w przypadku niektórych banków wiąże się z wyższymi opłatami. Zarówno płatność przychodząca/wychodząca od klienta SatchelPay, jak i przelew przychodzący SEPA także pozbawione są opłat. Z kolei przelew wychodzący SEPA wiąże się z opłatą 3 EUR, zaś opłata za przelew SWIFT przychodzący wynosi 0.2% min 10 EUR, max 100 EUR, a wychodzący 0.5% min 15 EUR, max 350 EUR.