Portfel internetowy TransferWise

Wszystko co chcesz wiedzieć o portfelu internetowym TransferWise. Recenzja, poradnik oraz informacje o transferach między bankowych oraz internetowych TransferWise.

Nazwa Transfer Wise nie wzięła się znikąd. Ten popularny e-wallet szczyci się mądrym oszczędzaniem przy wysyłaniu i wypłacaniu pieniędzy. Dlatego też wydaje się nam, że określenie jest tu w pełni trafne, co zresztą potwierdzimy w naszym poniższym artykule. Same tzw. E-wallety to bardzo ciekawa alternatywa lub uzupełnienie konta bankowego. Za ich sprawą możecie realizować płatności wychodzące, przychodzące, a także przechowywać swoje środki pieniężne. To jednak wciąż nie wszystko, samych opcji jest znacznie więcej, ale zależą one od indywidualnych marek, na których konta możecie założyć. Transfer Wise jest właśnie jedną z tych firm i to im chcemy poświęcić pełen materiał.

Portfel internetowy TransferWise

Czym w ogóle jest TransferWise? Cóż, autorzy tej marki zdecydowali się odpowiedzieć na zachowania banków, które często na granicy uczciwości oferują warunki, które potem przemycane są w ukrytych opłatach. Nagle użytkownik dowiaduje się, że jego utrzymanie karty kosztowało 25 złotych, a prowizje przy wypłatach za granicą całkowicie pochłaniały środki, które planowaliście sobie zaoszczędzić. TransferWise z kolei ma oficjalnie i jawnie prezentować wasze wydatki, dokonując przy tym błyskawicznych transakcji na każdej praktycznej płaszczyźnie, która wiąże się z użytkowaniem pieniędzy. Przydatne będą do tego aplikacje, zarówno te z Google Plus jak i Apple Store. Do nich jednak jeszcze dojdziemy. Tak piszą o sobie w oficjalnym komunikacie, co niejako jest podsumowaniem naszych wcześniejszych tez: „Wysyłanie pieniędzy za granicę jest pozornie tanie, ze względu na ukryte opłaty, które byliśmy zmuszeni pokryć. Banki oferują "darmowy przelew", "0% prowizji." Brzmi to tak, jakby pieniądze przepływały swobodnie, ale tak się nie dzieje. To jest czysta propaganda. TransferWise usuwa wszystkie zafałszowania i umożliwia ludziom wysyłanie pieniędzy za granicę po najniższych możliwych kosztach. Korzysta jedynie z rzeczywistych kursów wymiany i drobnych jawnych opłat. Uniknij bólu głowy i dołącz do rewolucji w świecie finansów.” – jeśli zatem szczerość was zachęca, powinniście się przyjrzeć ich dalszym planom i możliwościom.

Zaczniemy oczywiście od rejestracji. Swoje konto możecie założyć poprzez stronę, ale też za sprawą aplikacji ściągniętej na wasze urządzenia mobilne. Dotyczy to systemu Android oraz iOS. W każdym przypadku całość jest świetnie zintegrowana i doskonale się prowadzi. Jest przy tym intuicyjna, dlatego nie będziecie mieli żadnego problemu ze wdrożeniem i rozpoczęciem swojej przygody. Proces to tylko kilka minut, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę konieczność zweryfikowania konta. Musicie tego dokonać poprzez zeskanowanie dowodu ze zdjęciem. TransferWise może was jeszcze prosić o dodatkowe działania. To naturalny wymóg organów licencyjnych i sprawdzających, co łącznie z szyfrowaniem strony i dalszymi protokołami, będzie tu wpływać na wasz komfort i bezpieczeństwo przechowywania danych. Gdy zakończycie ten proces, będziecie mogli się ubiegać chociażby o darmową kartę debetową Mastercard. Za jej sprawą dokonacie całkowicie bezpłatnych przelewów w walucie swojego konta, zapewnicie sobie także darmowe wypłaty w bankomatach do 200 funtów (w ciągu 30 dni). Jeśli z kolei konwertujecie środki do innej waluty, portfel wymaga od was opłat prowizyjnych na poziomie od 0,35% do 2%. Środki są zresztą zawsze zmieniane poprzez aktualną tabelę opłat z całego świata, nie ma tu opóźnień, ani żadnych dodatków. Pamiętajcie także, że ich karta akceptowana jest na całym świecie, wszędzie tam, gdzie korzysta się z usług Mastercard.

Samo TransferWise pozwala wam na obsługę ponad 40 walut z całego świata. Środki te przelewać możecie wy, jak również je odbierać. Jeśli dodacie do tego, że konto założycie w ledwie 90 sekund, pojawia się naprawdę ciekawy obraz użytkowania. Pełna tabela opłat dostępna jest rzecz jasna na ich stronie. Wszystko możesz ogarnąć praktycznie natychmiast, a gdy podepniesz pod to dodatkowo możliwość otrzymywania środków z banków – otrzymasz proste wdrożenie w system. Zaczniesz go użytkować od razu. Jest tu zatem tak, że w przypadku pilnego zagranicznego wylotu, kwestie związane ze startem dopniesz jeszcze będąc na lotnisku. Nie ma w tym zakresie zbyt dużych zagrożeń, zwłaszcza, że TransferWise jest w pełni zabezpieczone i bezpieczne. Mamy tu na myśli tak szyfrowanie, jak również komisję finansów, która odpowiednio nadzoruje wszelkie wykonywane przez nich ruchy. Dzięki temu nie musicie się obawiać, że któreś środki do was nie trafią, choć powinny. Udostępniliśmy wam wcześniej jednak jasną deklarację założycielską, która pokazuje, że dobre praktyki są tu najważniejsze. Zresztą, gdy tylko wymieniacie gotówkę na swojej aplikacji i wybieracie walutę, po którą chcecie sięgnąć, zobaczycie przy tym znaczek Google, który odpowiada za dokładną i bieżącą weryfikację kursu. Wszystko jest dokładnie pokazane, łącznie z finalną opłatą, która jest tu szalenie niska. Jeśli bowiem wypłacicie 100 funtów i zamienicie je na euro, łącznie zapłacicie za to ok. 0,35 GBP! Firma na chwilę obecną ma 3 miliony klientów z całego świata, co pozwala im generować obroty na poziomie 2 miliardów finów co miesiąc. Nie mamy wątpliwości, że wartości te szybko się zmienią i wzrosną. Weźmy bowiem pod uwagę, że TransferWise wykorzystacie w sklepach internetowych, w codziennych zakupach, ale też za sprawą chociażby bukmacherów internetowych, gdzie dokonacie wpłaty na konta i zyskacie dzięki temu dodatkowe środki pieniężne na rozrywkę. A korzyści jest tu znacznie więcej, nie mówiąc już o tym, że całość jest błyskawiczna, bezpieczna i szalenie prosta.

Jak zatem widzicie, mówimy tu o metodzie prostej i przyjaznej. Portfele internetowe w takim wydaniu są szalenie skutecznym narzędziem, które już teraz może być ciekawą alternatywą do kont bankowych. Wspólnie z kolei będzie to pewniak w zakresie waszych podróży, bowiem żadna wymiana walut nie będzie już problemem…