Portfel internetowy Monese

Informacje i recenzja szybkich i bezpiecznych płatności w porftelu internetowym Monese. Płątności Monese dostępne są teraz wraz z MasterCard or Apple Pay.

Monese zaliczane jest do najłatwiejszych w użytkowaniu portfeli internetowych. Zresztą, wystarczyłoby wspomnieć, że prowadzeni są w dziesięciu językach, co samo w sobie ułatwia korzystanie z aplikacji bez względu na to, z jakiego kraju pochodzicie. W naszym artykule sprawdzamy ich możliwości, jak również oceniamy wszelkie podejmowane przez nich działania, od procesu rejestracyjnego, przez wpłaty, wypłaty, użytkowanie panelu użytkownika i obsługi klienta. To bardzo wiele zmiennych punktów, które ostatecznie wpływać będą na wasz komfort i zadowolenie. W pierwszej kolejności powinniśmy jednak wspomnieć o najważniejszym – Monese to błyskawiczne i proste rozwiązanie, które wspierane jest przez bezpieczne systemy i skorzysta z nich każdy, kto posiada komputer lub urządzenie mobilne.

Portfel internetowy Monese

Samo Monese dostępne jest przez aplikację, którą ściągniecie tak z Google Play jak i Apple Store. Wystarczy jedno kliknięcie, a następnie instalacja i założenie profilu. Jak ocenia sama marka, wyzwanie to zajmie wam dokładnie 120 sekund. Po tym możecie od razu przejść do swojego systemu, gdzie dodacie swoją kartę kredytową lub debetową. Za jej sprawą możecie uzupełnić swoje środki, które będą natychmiastowo dostępne do użytkowania, w każdym kraju w którym aktualnie się znajdziecie. Jak sami promują, następnie wystarczy szefowi czy znajomym podać specjalny kod, który w przeciwieństwie do numerów bankowych nie jest długi i ciężki do zapamiętania (żeby nie powiedzieć, że niemożliwy). Gdy tylko go udostępnicie, druga osoba poprzez wpisanie prostych danych prześle wam gotówkę w ciągu sekund. Nie ma zatem żadnej konieczności oczekiwania na sesje bankowe czy opłacania przelewów premium, który dopiero wówczas trafiają do nas od razu. To spora korzyść, wobec której na pewno nie przejdziecie obojętnie. Ale portfel Monese to znacznie więcej, niż tylko możliwość jego użytkowania za granicą i szybkie przelewy. To także chociażby bezpieczeństwo czy cały system związany z usługami, transferem i opłatami. Wszystko to specjalnie dla was dodatkowo opiszemy poniżej w wyszczególnionych punktach. Wystarczy zresztą dodać, że w Trustpilot mają ponad 10 000 recenzji, a ich ogólna nota to aż 9,1!

Zanim założycie konto, musicie wiedzieć, że całość jest legalna, licencjonowana, szyfrowana i w pełni bezpieczna, co Monese potwierdza odpowiednimi deklaracjami: „Depozyty wpłacane na konta Monese są przechowywane w stabilnych i znanych bankach europejskich. Środki naszych klientów są chronione przed jakąkolwiek stratą i nigdy nie zostaną przez nas zainwestowane.” – dodając do tego jeszcze: „Stawiamy bezpieczeństwo Twoich danych i Twoich pieniędzy na pierwszym miejscu. Przestrzegamy standardów bezpieczeństwa i zabezpieczamy nasze systemy 24/7.” O systemie mówi się zresztą – bankowość bez ograniczeń, bowiem zyskacie tam opcje nielimitowanych transakcji, otrzymywania przelewów w walutach euro lub funtach. Do tego dochodzi zbliżeniowa karta debetowa, szybkie przelewy, wypłacanie gotówki na całym świecie oraz zlecenia stałe, które możecie zapisać w systemie. Nie bez powodu mówi się, że Monese uwolni was od tradycyjnego banku, co zresztą sami jasno deklarują: „Zapomnij o stresie związanym z tradycyjnymi bankami. Nasze konto jest w 100% mobilne. Nie wymagamy dowodu zamieszkania ani historii kredytowej. Wystarczy, że zainstalujesz naszą aplikację mobilną by otworzyć konto bankowe w kilka minut” – a to przecież tylko początek. Firma oferuje kompletny produkt, w tym dla osób mobilnych, regulowany przez FCA, czyli Urząd Regulacji Finansów. Zresztą, Monese to także wasze centrum zarządzania finansami, dzięki czemu bez trudu rozwiążecie wszelkie sprawy związane z wydatkami i przewidzicie konkretne budżety na wasze cele.

 

To, co jednak czyni Monese wyjątkowym, to system podróżowania i oferta prowizji. Mądre wycieczki to jedno, ale zaplanowanie tego tak, by wydawać jak najrozsądniej, to zupełnie inna sprawa. Wszyscy zapewne doskonale rozumiecie wszelkie te firmy, które wyciągają od użytkowników jak najwięcej prowizji za wypłatę z danego bankomatu. Przeliczniki są fatalne, przez co musicie dodawać do wakacji za każdym razem, gdy udacie się do bankomatu. Z omawianą przez nas firmą możecie tego uniknąć. Monese nigdy nie nalicza żadnych ukrytych opłat za wykorzystanie ich karty płatniczej. Wszelkie oszczędności pozostaną zatem w twojej kieszeni. Jak pisze firma na swojej stronie, każdy podróżnik może zaoszczędzić do 88% wydatków poprze używanie ich karty. W zakresie potencjalnych opłat dostaniecie od Monese trzy pakiety. Podstawowy „Starter”, który jest bezpłatny, ale też Plus za £4,95 i Premium za £14,95. Pierwszy z nich zapewni darmową kartę zbliżeniową, wypłaty z bankomatu w wysokości £1 za transakcję, kurs wymiany walut na poziomie 2%, natychmiastowe doładowania za 0,35% a także dodatkowe wpłaty np. przez pocztę. Jeszcze lepiej prezentują się jednak pakiety droższe, gdzie przykładowy koszt wymiany waluty wynosi…0. A wypłaty z bankomatów są darmowe, zawsze i wszędzie. W tym zakresie spotkacie się zatem z portfelem, który być może zaoferuje najlepsze rynkowe warunki, jakie znajdziecie kiedykolwiek.

Monese ma oczywiście znacznie więcej korzyści, a z każdej z nich skorzystacie za sprawą swojego urządzenia mobilnego. Nie musicie się zatem martwić o intuicyjność czy prostotę użytkowania. Spodziewacie się także świetnej oferty prowizyjnej oraz obsługi klienta, którą chcielibyśmy zamknąć nasz artykuł. Doskonale rozumiemy bowiem, że od czasu do czasu pojawią się kwestie, których nie jesteście pewni. W pierwszej kolejności możecie tu liczyć na dział pomocy i FAQ, gdzie widoczne są najczęściej zadawane pytania i dodane do nich odpowiedzi. Jeśli jednak okaże się to niewystarczające, konsultanci postarają się od razu odpowiedzieć na pytania i pomóc w każdej realnej kwestii związanej z marką. Wszystko tylko po to, aby zapewnić wam maksymalny komfort. Monese jest zatem punktem, który zadowoli wymagających i pozwoli wam na tanie, bezpieczne, podróże.