Vialet wycofuje niespodziewanie swoje karty Mastercard!

Firma VIALET jako licencjonowana w Europie forma płatności online poinformował swoich klientów, że w związku z kłopotami z dostawcą, obecne karty Mastercard są nieaktywne.

VIALET to jeden z coraz bardziej popularnych portfeli internetowych. Jest w stanie zapewnić swoim klientom dostęp do transakcji walutowych online. Osoby, które jednak korzystają z tej strony, powinny mieć na uwadze, że w związku z pewnymi problemami VIALET wycofuje niespodziewanie swoje karty Mastercard!

Ogłoszenie dla klientów

Ogłoszenie dla klientów VIALET

Jako użytkownicy VIALET otrzymaliśmy niedawno wiadomość od tego operatora płatności, którą zdecydowaliśmy się przetłumaczyć dla polskich odbiorców. Brzmi ona następująco:

Drogi Kliencie!

Z przykrością informujemy, że z powodu problemów technicznych spowodowanych przez naszego partnera Wirecard Twoja karta VIALET Mastercard jest obecnie nieaktywna. Upewnij się, że Twoje konto i saldo nie są zagrożone i nadal możesz wysyłać i odbierać środki jak zwykle - za pomocą przelewów bankowych.

Proszę przyjąć nasze najszczersze przeprosiny i zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej rozwiązać ten problem. Spodziewamy się, że nowe karty dla naszych klientów będą dostępne do zamówień w ciągu 20 dni roboczych. Należy pamiętać, że karty te będą bezpłatne przez 6 miesięcy od ich udostępnienia. Oczywiście w osobnej wiadomości poinformujemy naszych klientów również, kiedy nowe zamówienia na karty będą dostępne.

Ponownie, proszę przyjąć nasze najszczersze przeprosiny i pamiętać, że saldo konta nie jest zagrożone, a przelewy bankowe działają normalnie i można wykorzystać swoje środki za pomocą tej metody płatności w dowolnym momencie.

Jeśli masz dodatkowe pytania - daj nam znać!

VIALET Team

Jak zatem widać, należy przez najbliższy czas spodziewać się problemów z przypisaną do konta kartą Mastercard. Związane jest to z zewnętrznym dostawcą i operatorem - Wirecard Card Solutions Ltd, w związku z czym VIALET sprawdza alternatywne opcje i na nowe karty należy poczekać co najmniej 3 tygodnie. Do tego czasu na szczęście można bez przeszkód korzystać z konta online. Z zaprezentowanych informacji wynika, że nowe karty zostaną przysłane użytkownikom bezpłatnie.

Czy warto założyć konto w VIALET?

Czy warto założyć konto w VIALET?

Jak już wspomnieliśmy na początku, VIALET to coraz popularniejsza forma płatności online. Jest to bowiem licencjonowany prywatny rachunek bieżący, który został zarejestrowany w Unii Europejskiej, a dokładniej na Litwie, gdzie posiada odpowiednią licencję wydaną przez Litewski Bank Centralny.

Dla wielu osób może być on niezwykle bezpieczną, a przy tym nowoczesną alternatywą dla bankowości internetowej. Proponowana jest nam bowiem tu mobilna aplikacja do zarządzania własnymi finansami. W ciągu kilku minut zakładamy tu bezpłatne konto bankowe z numerem IBAN. Dzięki połączonej z kontem kartą (obecnie nieaktywną) można dokonywać w dowolnym miejscu na świecie płatności w euro, które są bezpłatne. Jeśli z kolei płacimy w innej walucie, to w takim wypadku stosowany jest kurs walutowy Mastercard, a VIALET pobiera opłatę transakcyjną w wysokości 1%. Za pomocą systemu można wysyłać i odbierać pieniądze. Do tej pory miesięcznie za obsługę karty płaciliśmy 1,40 EUR. Nie wiadomo jak będzie wyglądać sytuacja po zmianie dostawcy karty.

Nasze konto może zostać zabezpieczone czytnikiem biometrycznym lub hasłem, a podczas zakupów online obowiązuje 3D-secure. Możemy przy okazji liczyć tutaj na darmowy przelew za granicę, darmowe płatności SEPA, jak i również natychmiastowe płatności wewnątrz VIALET. Dla klientów indywidualnych przygotowana została tutaj karta kredytowa, którą można załatwić szybko, wygodnie i bez formalności. Nowi klienci mogą liczyć na brak odsetek w pierwszym roku korzystania, limit do 10 000 zł, jak i okres karencji do 30 dni. Ponieważ prowadzenie konta jest bezpłatne, nic nie stoi nam na przeszkodzie, aby założyć własny rachunek i przetestować możliwości VIALET.

VIALET ma również ofertę dla biznesu, dzięki czemu klientom udostępniany jest profesjonalny system do zarządzania finansami. W szczególności polecane jest tym firmom, które prowadzą interesy z klientami ze Wschodu. Możliwe jest bowiem wysyłanie błyskawicznych przelewów do Rosji i na Ukrainę nie tylko w EUR, lecz i RUB, UAH. Konto biznes to bardzo dobry sposób na opłacenie swoich pracowników i freelancerów, także tym, którzy nie mają założonego konta w VIALET. Potrzebne jest tylko podanie imienia i nazwiska posiadacza karty oraz numeru karty.