Epayments zdecydowało, że zamyka biznes

Firma ePayments po trzech latach zamrożenia zdecydowała się na całkowite wycofanie z rynku. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową.

Koniec z eportfelem ePaymentsChoć branża portfeli cyfrowych rośnie z roku na rok, czego idealnym przykładem jest choćby Revolut, to jednak nie wszystkie firmy mogą liczyć na sukces, pozostanie na rynku. Właśnie się dowiedzieliśmy, że ePayments kończy swoją działalność.

Koniec ePayments

Jak można wyczytać w oficjalnym komunikacie firmy na jej stronie internetowej. ePayments rozpoczęło proces zamykania swojej działalności i przystąpiło do uporządkowanej, wypłacalnej likwidacji. Jak dobrze wiadomo, firma ta była zamknięta przez ostatnie trzy lata po tym, jak brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) zidentyfikował pewne słabości w kontroli przestępstw finansowych obowiązującej w firmie. Przez ten okres ePayments ciężko pracowało, aby zapewnić, że spełnia wymagane standardy, ale w tych niezwykle trudnych i bezprecedensowych globalnych warunkach gospodarczych oraz przy ograniczeniu działalności przez tak długi okres, nie może już utrzymać firmy w celu odbudowania się.

W praktyce oznacza to, że firma ta nie wróci już do pełnej działalności i skupi się teraz całkowicie na zapewnianiu klientom zwrotów pieniędzy i przechodzeniu przez proces zamykania kont w miarę zamykania firmy. Na chwilę obecną środki pozostaną na zabezpieczonych kontach. FCA jest stale w kontakcie z firmą. Ponieważ w nadchodzących miesiącach firma ta zakończy działalność, zachęca już teraz osoby posiadające środki w portfelach elektronicznych do wycofania tych środków, a osoby, które obecnie nie są otwarte na zwrot pieniędzy, do dostarczenia wszelkich wymaganych informacji wymaganych do otwarcia zwrotu pieniędzy. W nadchodzących tygodniach firma ma przekazać więcej informacji na temat procesu likwidacji.

Czym było ePayments?

ePayments to firma, która założona została w 2011 roku. Jej siedziba mieści się w Wielkiej Brytanii. Powstała w celu ułatwienia międzynarodowych przelewów, oferując różne działania zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. W szczytowym momencie firma ta mogła pochwalić się ponad 1 mln klientów, którzy każdego roku generowali przeszło 100 mln transakcji. Z jej usług mogli korzystać klienci w przeszło 100 krajach. Firma stawiała przede wszystkim na międzynarodowe przelewy pieniężne poprzez transfery bankowe i karty prepaid. Swoim klientom zapewniała także wirtualne konta, procesowała płatności, jak i również wydawała elektroniczne portmonetki. Jej kłopoty zaczęły się właśnie w 2020 roku, kiedy to podczas audytu wykryto nieprawidłowości. Zdaniem specjalistów FCA na platformie znajdowało się tak wiele luk, że mogły bez problemu być wykorzystywane do prania brudnych pieniędzy, a przy tym bez możliwości wyśledzenia tego procederu przez FCA. Jak zatem widać, tak długi okres przerwy sprawił, że włodarze firmy zdecydowali o jej całkowitym zamknięciu.